Pomysł na zdalne zajęcia w dobie koronawirusa? Nagrajmy wspólnie cover. Dla utalentowanych studentów z Instytutu Muzyki UZ to musiała być przyjemność. Zobaczcie ich wykonanie "Heal the World" Michaela Jacksona.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Król popu mógłby śmiało przyklasnąć, gdyby usłyszał ten cover. Jak doszło do tego, że grupka studentów wzięła na warsztat „Heal the World”? Na ten pomysł wpadli razem z Pauliną Gołębiowską, asystentką na kierunku jazz i muzyka estradowa, która prowadzi z nimi warsztat wokalno-jazzowy.

Cover zaśpiewali: Maja Kaczyńska, Magdalena Kozinoga, Sawa Bańka, Natalia Zielonka, Martyna Białko, Iga Kałążna, Katarzyna Młynarczyk, Karolina Ambroziak, Alicja Sroka, Klaudia Nowak, Katarzyna Kołda, Ela Samosiuk, Ania Kurowska z bratanicą Alicją, Bartek Deryło i Kacper Kolado.

W przygotowaniu nagrania pomogli: Mariusz Smoliński, oraz, wcześniej wspomniani, Ela Samosiuk, Paulina Gołębiowska i Kacper Kolado,.

"Ten projekt pokazuje, że możemy się jednoczyć, wspierać, wspólnie muzykować, nie wychodząc ze swoich domów. Mamy nadzieję, że wideo naszych studentów przypadnie wam do gustu".

Jak wypadli zielonogórscy studenci? Oceńcie sami:

 

Dla porównania posłuchajcie oryginału:

 

CZYTAJ TEŻ: Słońce to my, ale ciemne chmury też. Wystawa Bolesława Chromrego w zielonogórskim BWA

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cover leszy niż oryginał !
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  potwierdzam - cover lepszy !!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Super wykonany couver! BRAWO!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  dzieciaki, jackson był pedofilem, naprawdę Wam to nie przeszkadza?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2