To rocznica wyborów 1989 r., która przyniosła nam wolność. Więc zapraszamy na spacer wolności. Uwaga, maseczki są obowiązkowe - zachęca zielonogórski KOD.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zielonogórski "Spacer Wolności" wyruszy w czwartek, 4 czerwca o godz. 18 spod Ratusza i przejdzie na plac Bohaterów.

Będziemy spacerować, słuchać fajnej muzyki i wspominać czasy, kiedy byliśmy bardzo dumni z naszego Kraju - zachęca KOD. Działacze zastrzegają, że nie chodzi tylko o wspominki z historycznych wyborów czerwcowych z 1989 r., ale o zbliżające się wybory prezydenckie 28 czerwca.

Gary Cooper i wybory 4 czerwca 1989 i wybory prezydenckie 2020
Gary Cooper i wybory 4 czerwca 1989 i wybory prezydenckie 2020  Arch. KOD

- Tak jak w 1989 roku społeczeństwo odrzuciło opresyjną władzę - tak dziś przed nami podobne zadanie - zakończenie kadencji partyjnego komiwojażera - i wybranie Prezydenta spełniającego nasze demokratyczne oczekiwania - piszą w sieci "kodowcy". - Mamy wybór spośród czterech kandydatów - na których w czerwcu oddamy swoje głosy - a w drugiej turze wybierzemy solidarnie Prezydenta - który wstrzyma destrukcję Polski.

KOD przypomina także, że na spacer wolności trzeba koniecznie zabrać maseczki antybakteryjne.

Jednym z symboli wyborów z 1989 r. był solidarnościowy plakat z Gary Cooperem, głównym bohaterem westernu "W samo południe". - W 1999 r. plakat znalazł się na wystawie 100 najważniejszych plakatów XX wieku w Victoria & Albert Museum w Londynie - przypomina Maciej Stawiarski z KOD. - Stoimy przed wyborem: albo demokracja, albo dyktatura, albo dalsze rozkradanie państwa, albo powrót do standardów przyzwoitości, albo kłamstwa i propaganda, albo prawda, albo polexit, albo Unia - pisze na swoim profilu Fb.

CZYTAJ TAKŻE: Milczący protest pod ratuszem przeciwko łamaniu Konstytucji [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Czy to kolejka do Biedronki? Nie, to cichy czarny protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem