Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zielonogórski MOSiR stopniowo otwiera obiekty rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców. Od wtorku 9 czerwca znów korzystać można z parku linowego Gęsie Tarasy.

– Pamiętajmy o dezynfekcji dłoni i zachowaniu 2-metrowych odstępów – zastrzegają władze MOSiR. I przypominają, że z użytku wyłączone nadal są zjeżdżalnie.

Wstęp na obiekt jest darmowy. Dzieci do 13 lat muszą jednak być z opiekunem. Bezpieczeństwa użytkowników oraz przestrzegania rygoru sanitarnego pilnować będzie oddelegowany do parku linowego pracownik MOSiR.

WŁADYSŁAW CZULAK

Kiedy można obecnie korzystać z obiektu? Oto rozpiska:

  • poniedziałek: nieczynne, przerwa techniczna
  • wtorek – piątek: godz. 14–20
  • sobota – niedziela: godz. 10–18

MOSiR zastrzega, że godziny otwarcia parku linowego mogą ulegać zmianie ze względu na pogodę. Obowiązuje bowiem całkowity zakaz korzystania z obiektu w czasie intensywnych opadów deszczu, burzy, silnego wiatru.

Park linowy Gęsie Tarasy oddany do użytku został w październiku 2018 r. Kosztował blisko 2,3 mln zł, jest jednym z elementów trwającej rewitalizacji Doliny Gęśnika.

CZYTAJ TEŻ: Zmiana decyzji: MOSiR na baseny wpuści ludzi dopiero pod koniec czerwca, ale i to nie na pewno

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.