Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatni przypadek zakażenia koronawirusem wykryto w Lubuskiem dwa dni temu, 9 czerwca. Do dziś bilans zatrzymał się na 129 osobach, żadna z nich nie zmarła. Tymczasem w Polsce przybyło dziś kolejne 359 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej na terenie woj. śląskiego (157), łódzkiego (73) i mazowieckiego (54). Najmniej na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim (po dwa przypadki). Niestety dziś zmarło kolejnych dziewięć osób zakażonych koronawirusem, od początku pandemii to już 215 osób, spośród 28 201 zakażonych w ogóle.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że w Boże Ciało liczba zajętych łóżek przez chorych na COVID-19 sięgnęła 1,7 tys., aż 75 osób musiało być podłączonych do respiratorów. Liczba objętych kwarantanną w Polsce przekracza 88 tys. Liczba ozdrowieńców to 13 696.

W Lubuskiem nie ma nowych dużych ognisk do przebadania, np. fabryk lub innych zakładów pracy. – Osoby, które pojawiają się w nowych statystykach, są zazwyczaj członkami rodzin już zakażonych – mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.