Wybory prezydenckie 2020 już za dwa tygodnie. Wadim Tyszkiewicz, lubuski senator, zabrał głos w sprawie tematu, który zdominował w ostatnich dniach debatę publiczną - chodzi o LGBT. "Trzeba wykrewoać wroga, nawet wyimaginowanego" - pisze o ruchach obozu PiS.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Już tylko krok nas dzieli od teorii czystości rasy i wysegregowania podludzi? Ale przecież to już było" - zaczyna swój mocny wpis na Facebooku Wadim Tyszkiewicz, były prezydent Nowej Soli, obecnie opozycyjny, choć niezrzeszony senator, sympatyzujący ostatnio z ruchem Szymona Hołowni.

Tyszkiewicz oburzył się na słowa Przemysława Czarnka, posła PiS i członka sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy, który w sobotę w programie "Studio Polska" na antenie TVP Info stwierdził: -Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - mówił Czarnek.

Dzień wcześniej Jacek Żalek w TVN24 przekonywał, że LGBT to nie ludzie, tylko ideologia. 

Zdaniem Wadima Tyszkiewicza wzrost natężenia tego typu retoryki w obozie władzy to nie przypadek. Przypomina, że wybory już za 14 dni.

"Notowania Dudy spadają. Kaczyński w strachu. Aparatczykom w oczy zagląda widmo odpowiedzialności za łamanie prawa, konstytucji, jak i za pospolite złodziejstwo. Trzeba więc sięgnąć po sprawdzone metody. Trzeba wykreować wroga, nawet sztucznego, wyimaginowanego. Byli już uchodźcy, zakażeni pasożytami, zagrażający 38-milionowemu dumnemu narodowi, teraz czas na <tęczową zarazę>" - pisze Tyszkiewicz.

Były prezydent Nowej Soli przekonuje, że Polaków mało obchodzi, kto z kim sypia, a nadmuchiwanie balona nienawiści służy jedynie polityce PiS.

"Osoby nazywane dzisiaj LGBT były na świecie od początku jego stworzenia. Znam wiele takich osób. To ich natura, to ich sprawa. Wszyscy, których znam, to uczciwi, pracowici, sympatyczni ludzie. Znam też wielu odczłowieczonych "prawdziwych Polaków". Wszelkich maści patologii w naszym kraju dostatek. Dlaczego więc wzięto na celownik osoby, które dokonały innego wyboru niż tradycyjny sposób życia?" - pyta retorycznie Tyszkiewicz.

Ironizuje, że choć PiS promuje tradycyjny model rodziny, to "przywódca kraju z Nowogrodzkiej w niczym nie przypomina takiego modelu".

- Nie szokuje Andrzeja Dudy skala pedofilii w Kościele, instytucji, która powinna chronić, a nie deprawować. Jakoś pan prezydent nie zabiera głosu w tym temacie. Pan prezydent atakuje ideologię, która nie istnieje. To są ludzie, a nie ideologia - podkreśla Tyszkiewicz.

CZYTAK TAKŻE: Radny PiS powiela krzywdzący mit: Wśród osób homoseksualnych częściej dochodzi do pedofilii

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A czy te bajkopisarz jest w Wyborczej na etacie? Przecież mamy tylu znakomitych osób w Lubuskim a wy tylko publikujecie pseudodemokratę pijarowca. Czym on się różni od prezesa? Przecież w Nowej Soli zwalczał wszelkie przejawy innego myślenia niż jego. Jak traktował opozycję czy osoby mające inne zdanie .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0