Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarządzenie znoszące wcześniej wydany zakaz prezydent Kubicki podpisał w tym tygodniu. Decyzja obowiązuje jednak z datą wsteczną - od 30 maja br. To oznacza, że obecnie już całkiem legalnie możemy korzystać z miejskich placów zabaw i tzw. siłowni pod chmurką.

Prezydencki zakaz obowiązywał od końcówki marca, a za jego złamanie groziły grzywny. Wejścia na place zabaw były ogrodzone taśmą, podobnie jak sprzęty do ćwiczeń. Prezydent obiekty zamknął po sugestiach mieszkańców, którzy po starcie epidemii w Polsce zwracali uwagę na niekonsekwencję rządu - zamknięte były galerie handlowe czy kluby fitness, a place zabaw już nie.

Kubicki krajową władzę wyręczył tylko na chwilę. Premier Mateusz Morawiecki tego samego dnia, a więc 24 marca, podjął decyzję o lockdownie, czyli całkowitym zakazie wychodzenia z domu poza niezbędnymi potrzebami.

Po zniesieniu rządowego lockdownu zakaz korzystania z miejskich placów i siłowni w Zielonej Górze ze względów bezpieczeństwa obowiązywał jednak nadal - aż do teraz.

ZOBACZ TEŻ: Zielonogórskie odmrażanie, czyli park linowy w Dolinie Gęśnika już otwarty

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.