Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy, że kina zostały zamknięte w marcu, wraz z wybuchem epidemii koronawirusa. Zgodnie z decyzją rządu, mogą otworzyć się ponownie od 6 czerwca. Niektóre już są czynne. Teraz przyszedł czas na jedną z największych sieci kin w Polsce - Cinema City. Dlaczego sieć tak długo zwlekała z powrotem?

- "Pomimo decyzji rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i Wasz komfort oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym" - informowało Cinema City na swojej stronie pod koniec maja.

Termin otwarcia jest już znany. Pierwsze seanse w 35 kinach w 20 miastach całego kraju odbędą się w piątek 3 lipca. - W przypadku repertuaru oraz dat planowanych premier będziemy Was informować na bieżąco.

Na kinowych salach będzie obowiązywał reżim sanitarny. Zgodnie z wymogami Głównego Inspektoratu Sanitarnego widzowie podczas seansu muszą być w maseczkach (poza wyjątkami: Zasłanianie ust i nosa nie obowiązuje osób, które nie mogą ich zakładać lub zdejmować z powodu: stanu zdrowia, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej, trudności z samodzielnym ich założeniem i zdjęciem). Sieć zobowiązuje się również do tego, że jej pracownicy będą obsługiwać klientów w maseczkach i rękawiczkach, a toalety będą dezynfekowane i czyszczone co godzinę.

Będziemy mogli usiąść na co drugim miejscu. Tak, by zachować wymagany dystans. Nie dotyczy to osób mieszkających razem, rodzin oraz dzieci poniżej 13. roku życia. Co z popcornem, nachosami i innymi smakołykami? Będą dostępne.

Co z posiadaczami karty Unlimited, którzy opłacali abonament, mimo że kina były zamknięte? - Jeśli wniosłeś opłaty w okresie czasowego zamknięcia kin, Twoje konto Unlimited pozostaje aktywne. Opłaty, które zostały pobrane za okres, w którym korzystanie z usługi Unlimited było niemożliwe, zostaną automatycznie przeniesione na okres rozliczeniowy, po otwarciu kin. Oznacza to, że w pierwszym miesiącu bezpośrednio po ponownym otwarciu kin, nie będziemy obciążać opłatami za pierwszą należną płatność, a płatność za kolejny okres abonamentowy może zostać proporcjonalnie obniżona jeśli ww. okresie została pobrana więcej niż jedna opłata. Rekompensata zostanie naliczona automatycznie zgodnie z wartością pobranych opłat przed wyłączeniem systemu automatycznych obciążeń w dniu 12 kwietnia 2020 r. - wyjaśnia CC na swojej stronie.

Przypomnijmy, że tuż po wykryciu koronawirusa w Polsce, sieć zdecydowała się obniżyć ceny biletów. Prawie o połowę. Jak będzie teraz? W tej sprawie wysłaliśmy do CC pytanie. Oczekujemy na odpowiedź.

CZYTAJ WIĘCEJ: Cinema City obniżyło ceny biletów do kina prawie o połowę. Promocja obowiązuje do odwołania

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.