"To superwynik, Rafale!" - napisał Jerzy Owsiak, szef WOŚP, po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. We wpisie dziękuje Rafałowi Trzaskowskiemu za sposób, w jaki prowadził kampanię.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatnie zliczone głosy spływają jeszcze do Państwowej Komisji Wyborczej, ale wiemy już, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda (43,7 proc. poparcia) wyprzedził Rafała Trzaskowskiego (30,3 proc.). To wyniki z 99,8 proc. lokali wyborczych w Polsce .

Za dwa tygodnie Duda i Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze. Kandydata Platformy Obywatelskiej do dalszej walki mobilizuje Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Facebooku Owsiak zwrócił się bezpośrednio do Trzaskowskiego.

„Szanowny Panie Rafale! Dziękuję, że był Pan z nami podczas tej srogiej i chaotycznej drogi do wyborów. Dzięki za furę uśmiechu i dobrych oraz kulturalnych słów” – napisał Owsiak.

Owsiak do Trzaskowskiego: "Ja momentami nie wyrabiam"

„Ja momentami nie wyrabiam i w słowach nie przebieram, dlatego potrafię docenić to, co płynie do moich uszu z politycznej sceny. Tak łatwo przecież nienawidzić i rozsiewać złość i upokorzenie. Dzięki za tyle prób złączenia nas wszystkich Polaków, choć wydaje się to niemożliwe. Dzięki, że w tak krótkiej kampanii wyborczej nie próbował Pan przebrać swoich kontrkandydatów w demony i dzikie stwory, dziękuję, dziękuję że mogłem ja i miliony Polaków zobaczyć pańskich bliskich, z którymi Pan tak jak miliony Polaków, tworzy swoją codzienność dla mnie w normalny i bliski mojemu sercu sposób! Dzięki za dzisiejszy wynik - kupa Narodu Panie Rafale chce budować ten kraj z myślą o sukcesie i szacunku dla nas od innych!” – stwierdził w dalszej części wpisu Owsiak.

Szef WOŚP zapewnia, że chce tworzyć Polskę ze wszystkimi, bez względu na orientację polityczną, religijną i seksualna.

„Każdy ma coś dobrego do zaoferowania i super, że z Pana ust też to usłyszałem, a poprzez głosy na Pana - usłyszałem to też z ust milionów Polaków! To super wynik Panie Rafale!” – napisał Owsiak.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Panie Jerzy, czas stanąć na jednym ze spotkań z wyborcami RT albo na kilku i razem z nim, w taki bezpośredni sposób, go poprzeć. To jedyna droga do zwycięstwa!
już oceniałe(a)ś
3
0