"Wstyd, smutek, konieczna mobilizacja" - napisał Jacek Kurzępa, poseł PiS-u z Krosna Odrzańskiego, na temat wyników wyborów prezydenckich w woj. lubuskim, gdzie Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę. Polityk PiS-u uważa, że taki rezultat to "odlot".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lubuskie jest jednym z trzech województw, obok pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski. Kandydat Platformy Obywatelskiej otrzymał w naszym regionie niespełna 37 proc. głosów. Andrzej Duda niewiele mniej, bo 34,2 proc.

PiS nie może być pewny zwycięstwa w drugiej turze, ale z wyników jest raczej zadowolony. Przełknąć porażki w Lubuskiem nie może Jacek Kurzępa, poseł PiS-u z Krosna Odrzańskiego.

"Wstyd smutek i konieczna mobilizacja!" - napisał Kurzępa na Facebooku po ogłoszeniu wyników.

"Przypomina mi się notoryczne głosowanie Lubuszan na posła Niesiołowskiego. Nic dla Ziemi Lubuskiej nie zrobił, sporadycznie tu był, a Lubuszanie go wybierali. Dziwne, ale tak było. Teraz znów podobny odlot..." - stwierdził Kurzępa.

Na koniec polityk PiS-u dzieli się refleksjami: 

"Czyżby w tym ma przejawiać się specyfika lubuska, że jest obok głównego nurtu emocji Polaków, że nie uwspólniają tętna Narodu? A może to tamta część Polski nie nadąża za Lubuszanami? Wobec tego dokąd zmierzasz Ziemio Lubuska?" - pyta Kurzępa.

ZOBACZ TEŻ: Tam, gdzie Duda przegrał z Hołownią. Sprawdź, jak głosowały lubuskie miasta [WYNIKI]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Lubuskie podąża w dobrą stronę (mieszkaniec Gorzowa Wlkp.).
  @Eletryk
  Potwierdzam! (mieszkaniec Zielonej Góry) ;-)
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Quo vadis?
  Ku cywilizacji, (p)osle ...
  już oceniałe(a)ś
  44
  0
  Lubuskie przykladem dla innych . I tak trzymac . !!!!
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  Wstyd za tych, którzy głosują na pis.
  @prawdziwy_Sarmata
  Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość, wczoraj głosowałem na Andrzeja Dudę - i wcale się nie wstydzę. Wręcz przeciwnie - uważam, że dokonuję dobrych wyborów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  7
  @PasmanTeria
  Głosowanie na PiS i na Andrzeja Dudę nie jest dobrym wyborem.
  Mógłbym się długo rozpisywać dlaczego, ale po co.
  Wystarczy tylko jeden argument: i PiS i Andrzej Duda wielokrotnie złamali zapisy konstytucji, więc są przestępcami.
  To dyskwaliwikuje, ale części naszego społeczeństwa to nie pszeszkadza- ważne, że dostają za ten brak obrzydzenia pieniądze.
  Jest mi wstyd za takie postawy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @PasmanTeria
  Trzeba było głosować od razu na Łukaszenkę.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @PasmanTeria
  Witam.
  pomimo tego, że nie popieram AD, chciałbym przypomnieć wszystkim, że walczymy o demokrację, a ta ma to do siebie, że jedni chcą to inni tamto.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Pisze_co_mysle_ja
  I wybierają kasę, albo jakieś miraże związane z wstawaniem z kolan...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Widocznie lubuskie ciągnie do normalności i ludzie powiedzieli nie dla kolejnych przekrętów że sprzętem medycznym, nie dla ustawicznego łamania Konstytucji i podpisywania ustaw jak leci. Dalej wymieniać? Pan o nazwisku Materna miał tyle zrobić dla Odry i co? Dno prawie w Odrze widać.
  już oceniałe(a)ś
  35
  0
  Odlot?
  Tak, odlot, od rządów jednego starego chorego na nienawiść człowieka i jego popleczników, partyjnych miernot którzy dla synekur zrobią wszystko!
  Tak, odlot od traktowania państwa jak prywatnego folwarku, w którym wszyscy są równi, ale używając metafory orwelowskiej świnie u koryta są równiejsze od innych zwierząt.
  Odlotu takiego trzeba nam jak tlenu, bo jak teraz nie zaczną się w Polsce zmiany, to zostanie doszczętnie zniszczone wszystko: edukacja, służba zdrowia, sądownictwo, szkolnictwo wyższe, wojsko, gospodarka,....
  Pieniądze na łapówki wyborcze już się skończyły, teraz tylko zaciskanie pasa i wychodzenie z kryzysu po pandemii.
  Jak będzie reelekcja pisowskiego aparatczyka, to dalej będą krajem zarządzać bez żadnej kontroli nieudacznicy pokroju Sasina, który Pocztę Polską złupił z prawie 70 milionów PLN i przysłowiowo "rżnąc głupa" twierdzi, że to wina opozycji.
  Panie Kurzępa, a personalnie do pana mam jedno pytanie: czy suweren głosujący na kogoś kto nie chce takich jak pan przedstawicieli do rządzenia jest gorszy od pozostałych wyborców?
  Statystycznie PiS popierają konserwatwywni, dość leciwi i słabo wykształceni, to ja się pytam, czy ja też mogę o takich wyborcach powiedzieć, że mają odlot, bo chcą dla młodych Polski zaściankowej, gdzie rządzi proboszcz na spółkę z mianowanym na Nowogrodzkiej wójtem, a wszystko nadzoruje i ocenia jednoosobowo "zwyczajny poseł" przed którym meldować muszą się premier, prezydent, ministrowie?
  @23032
  Możesz tak powiedzieć. Wyborcy PiS są obrażani i wyszydzani od 15 lat.
  już oceniałe(a)ś
  1
  14
  @weber
  za dużo TVPiS
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @weber
  czyżby? oglądałeś kiedyś tvpis? polecam lekcje pogardzania i kłamstwa wobec przeciwników politycznych
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @birka1
  A ja nie polecam lekcji pogardzania i dzielenia społeczeństwa. Po co to robisz?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @weber
  Wyborcy PiS są jacy są. Powiedzenie, że są słabiej wykształceni, starsi czy też są konserwatywni nie jest wyssane z palca. I nie ma w tym ich winy, że głosują na PiS- każdy ma wolny wybór. Problemem jest to, czemu ci wyborcy są traktowani instrumentalnie przez pisowskie elity, wykorzystujące właśnie ich słabsze możliwości poznawcze.
  Populizm czystej wody, do tego podparty wyborczym łapówkarstwem, chojnie rozdawanymi publicznymi środkami dziwnym trafem zawsze tuż przed wyborami.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Wstyd to jest przekręcenia ludzi aby głosowali na człowieka bez właściwości nie mogę zrozumieć jak pod pisowskim wpływie można glosowac nie myśląc o swojej rodzinie,dzieciach,wnukach ,dlaczego mają głosować przeciwko świat bez granic ,dlaczego wyborcy PiSu są przeciwko przyzwoitości,uczciwości dlaczego nie możemy żyć Ojczyźnie przyjaznej gdzie nikt nie szczuje przeciw drugiemu ,gdzie samorządy są podstawą naszych lokalnych Ojczyzn.Ziemie tzw zachodnie pokazały iż bliskość wolnego świata ,życie z tym światem na codzie jest tym marzeniem , normalnością
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  30
  1
  Wykształcony człowiek, socjolog i tak się dał sprzedać.wstyd!
  @zielonydragon
  Wykształcenie niestety nie determinuje braku sprzedajności.
  A co do wstydu to pełna zgoda.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0