Mam podeptane stopy, obite żebra, a za dziewięć dni wszyscy się tak poczujemy, o ile wygra Duda - mówi Kacper Kubiak, fotograf, działacz Instytutu Równości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kacper Kubiak od kilkunastu lat jest fotografem, robił zdjęcia dla "Gazety Wyborczej", "Gazety Lubuskiej". Od kilku lat działa w Instytucie Równości, sprzeciwia się homofobii, organizuje tęczowe marsze w Zielonej Górze. W tej kampanii prezydenckiej był na kilku wiecach, m.in. Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka.

– Było spokojnie. Nikt mnie nie atakował, nawet nie szturchnął – zastrzega. W czwartek wybrał się na wiec wyborczy Andrzeja Dudy do Nowej Soli. I przyznaje, że to był jeden z najgorszych dni w jego życiu.

– Będę chorował kilka dni – mówi Kubiak, który na wiec nie pojechał jako zwolennik Trzaskowskiego, Hołowni czy Biedronia. – Byłem tam jako obywatel, nawet zwyczajnie nie emanując swoją nonkonformistyczną postawą wobec władzy rządzącej – opowiada i przyznaje, że razem z przyjaciółmi zajął „dobre” miejsce za podestem, na którym stał Andrzej Duda. Chciał pytać prezydenta o stosunek do osób LGBT.

– Ale szybko nas rozpoznano i usunięto. Oczywiście pchając i krzycząc w twarz. Ochroniarze krzyczeli do mnie „won stąd!” i „co się gapisz?” – relacjonuje Kubiak i dodaje, że agresja zwolenników prezydenta eskalowała.

– Bez ostrzeżeń, bez próśb czy rozmów. Słyszałem „Wypier... pedale!”. Okrzyki „Ono” słyszałem cały czas. Nieważne czy dzieci, kobiety, czy starsi. Nie patyczkowali się i zamiast słuchać swojego wodza, woleli się odwracać do nas i rzucać wyzwiskami – opowiada.

Kubiak przyznaje jednak, że gdy wiec się skończył, agresja ustała. – Prezydent zniknął, znów wszystko wróciło do normy. Do wąsaczy doszły żony z torebkami znanych homoseksualnych projektantów, nagle wyszło słońce i można było porozmawiać. Wyglądało to jak spotkanie dawnych przyjaciół na giełdzie rolno-towarowej – mówi z nutą żartu i dodaje z goryczą, że zwolennicy Dudy nie są w stanie zrozumieć problemów osób środowisk LGBT.

Nowa Sól, 2 lipca 2020, wiec wyborczy Andrzeja Dudy.
Nowa Sól, 2 lipca 2020, wiec wyborczy Andrzeja Dudy.  Fot. Kacper Kubiak

– Nie chcą nas wysłuchać, posługując się komuną, Żydami i volksdojczami, którzy rozsadzają Polskę od środka. Liczyłem naprawdę na dialog i wymianę argumentów, ale ci ludzie mają wpojone w głowę, że po przegranej Dudy wszyscy będą gwałceni przez drag queen, które jednocześnie będą czytać przy tym bajki dla dzieci – tłumaczy fotograf. I kończy:  – Mam podeptane stopy, obite żebra, a za dziewięć dni wszyscy się tak poczujemy, jak wygra Andrzej Duda.

W galerii zdjęć zobaczycie zdjęcia zrobione przez Kacpra Kubiaka.

Czytaj także: Marszałek kupiła ambulanse. Jeździ w nich Lucas i są supernosze dla otyłych

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaki PAN taka reszta. Czego można się spodziewać od klauna, innaczej nie można nazwać kandydata na najwyższy urząd państwie - Pana Andrzeja Dude
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Trzeba było skracać o łeb kościół, obecnie największa gangsterkę w RP. Teraz za późno, straciliśmy resztki Polski dla kleru i czapkujacym im pisioro.m
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  wypAD!
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Prawdziwa twarz Polski masowej, bez fałszu, upiększeń, fałszywych znaków pokoju przekazywanych bliźniemu. My już nie jesteśmy bliźni. Bliźni to ten, co razem z resztą nienawidzi pedałów, lewaków i żydów, "co Jezusa zabili". Mam 38 lat, innej twarzy "prawdziwego Polaka" nie znam.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  TO SIE NAZYWA " DZIADOSTWO " !!! - KLAKIERZY DLA PANA PREZYDENTA, JEŻDŻĄ RAZEM " DUDABUSEM " - KLAKIERZY NA KAŻDE ZAWOŁANIE - ŚMIECH I ZRYWANIE BOKÓW.
  OBIJAJĄ LUDZI I ROBIĄ BO ZIOBRO DA WYTLUMACZENIE.
  @binskijan
  Wydaje mi się, że oni nie muszą jeździć za Dudą, oni są w każdym miejscu Polski, obejrzyj klip z Godziszowa w Lubelskiem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ruchy, ruchy facet, bo ci główny gej RP nie daruje przegranej.
  @zwinka1
  To apel do Dudy...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Obawiam się, że takie zachowania staną się za chwilę normą.
  @lina55
  dziki narod, niedługo bialoruś nas wchlonie
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  duda i jego zwolennicy to po prostu banda agresywnych roszczeniowych ludzi, którzy nie potrafią samodzielnie myslec. jesli ten dlugopis wygra, to będzie miał wiele osób na sumieniu
  już oceniałe(a)ś
  6
  0