Wybory prezydenckie 2020. - Warto głosować na Rafała Trzaskowckiego, choćby po to, żeby Polska nie należała do jednej partii - namawiała w Zielonej Górze posłanka Barbara Nowacka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej i szefowa Inicjatywy Polskiej, do głosowania na Rafała Trzaskowskiego namawiała na zielonogórskim deptaku z politykami PO, m.in. posłem Waldemarem Sługockim i marszałek Elżbietą Polak.

Wybory prezydenckie 2020. Deptak w Zielonej Górze, 8 lipca. Barbara Nowacka i lubuscy politycy PO w kampanii Rafała Trzaskowskiego
Wybory prezydenckie 2020. Deptak w Zielonej Górze, 8 lipca. Barbara Nowacka i lubuscy politycy PO w kampanii Rafała Trzaskowskiego  Fot. Artur Łukasiewicz/ Agencja Wyborcza.pl

- Potrzebny jest prezydent niezależny od władzy i swojej partii, a Andrzej Duda pokazał, że jest delegaturą Jarosława Kaczyńskiego. Trzaskowski gwarantuje nowe otwarcie i zupełnie inną rzeczywistość - tłumaczyła Nowacka. - Duda dzieli Polaków, Trzaskowski próbuje budować wspólnotę. To ogromna różnica między nimi.

Nowacka zaapelowała także do działaczy i sympatyków Trzaskowskiego, by zgłaszali się do komisji wyborczych jako mężowie zaufania. Według wyliczeń sztabowców, w kraju opozycji antypisowskiej brakuje ponad 3 tys. mężów.

- Tych wyborów trzeba pilnować, bo spodziewamy się wyniku "o włos". Rozstrzygnąć może nawet poniżej stu tysięcy głosów. Musimy pilnować przebiegu wyborów. Można "skręcić" parę tysięcy, ale 200 tysięcy się nie da - mówiła Nowacka.

CZYTAJ TAKŻE: Zawiadomienie do prokuratury przeciwko Januszowi Kubickiemu. Chodzi o banery nie tylko Andrzeja Dudy

CZYTAJ TAKŻE: Duże miasta kontra wiejskie gminy, czyli kluczowy pojedynek na frekwencję

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem