Pierwsze wyniki wyborów prezydenckich 2020. W Zielonej Górze Rafał Trzaskowski zdobył prawie 70 proc. głosów. Zagłosowało na niego 51 tys. mieszkańców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zielona Góra dla PiS i Andrzej Dudy staje się tym, czym jest wschód kraju dla Rafała Trzaskowskiego i PO. Tam Duda wygrywa z miażdżącą przewagą. Trzaskowski też miażdży, ale w Zielonej Górze na zachodnich rubieżach.

W niedzielę w wyborach prezydenckich odnotowano 72,3 proc. frekwencji. Była o dwa punkty wyższa niż dwa tygodnie temu w pierwszej turze wyborów. Zagłosowało 74,5 tys. mieszkańców.

Według wstępnych wyników z Państwowej Komisji Wyborczej - zliczanych z poszczególnych komisji obwodowych - na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 51,3 tys. wyborców, czyli niemal 70 proc. (dokładnie 68,93 proc).

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 23,1 tys. wyborców, czyli 31,1 proc.

Duda wygrywał tylko w dwóch niewielkich zielonogórskich komisjach obwodowych z 76. Wyprzedził konkurenta w dwóch domach opieki społecznej. W jednym z obwodów - w szpitalu wojewódzkim - było blisko remisu. Duda dostał 104 głosy, a Trzaskowski - 112.

 CZYTAJ TAKŻE: Duda kontra Trzaskowski. Wieczór wyborczy w Zielonej Górze: wyniki, frekwencja, komentarze

CZYTAJ TAKŻE: Wybory 2020. Sługocki: "Głęboko wierzę, że Trzaskowski wygra". Komentarze po wynikach exit poll

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Zielona! Tu się oddycha...
  już oceniałe(a)ś
  20
  1