Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Krośnie Odrzańskim w radzie miasta rządzą radni z komitetu burmistrza Marka Cebuli z PO. Jest ich 14 na 15. Opozycja w praktyce nie istnieje. Wiceprzewodniczącym rady jest Krzysztof Forster. I to on doprowadził do białej gorączki miejscowy PiS, którego liderem jest poseł Jacek Kurzępa.

Poseł tuż po ogłoszeniu w niedzielę wyników exit pool dołożył opozycji i wyborcom Rafała Trzaskowskiego. - Cieszę się, że Polska Wartości uosobiona przez Parę Prezydencką wygrywa w zderzeniu z cynizmem, nihilizmem i zwyczajnym łajdactwem politycznym - napisał na swoim profilu FB.

W wyborcach Dudy szczególnych "polskich wartości" nie dostrzegł wiceprzewodniczący Forster. Nie przebierał w słowach. - Tak więc pospolita tłuszcza, bez wykształcenia i braku poczucia przynależności do cywilizacyjnej rodziny Europy, może dalej wyciągać leniwe łapy po swoje menelowe plus, żłopać piwsko i żreć kiełbasę na narodowym festynie przy narodowym wieszczu Zenku..., to taki klasyk - pisał. - Trzeba wyrżnąć intelekt narodu i będzie git. W każdym narodzie są tępaki bez większych ambicji, ale trudno mi zrozumieć, że jest ich więcej.

Post wkrótce usunął, ale jego kopię zaczął pokazywać lokalny PiS. "Skandaliczny wpis" to niezbity dowód na mowę nienawiści - twierdzą działacze.

Postulujemy o odwołanie Pana Forstera z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta swym haniebnym wpisem, mową nienawiści promuje chuligaństwo polityczne i wywołuje fatalną reputację Miastu i Radzie, której współprzewodniczy. Wstyd Panie Forster po prostu wstyd - ogłosił PiS na FB.

Forster przeprosił za swój wpis. Tłumaczy, że opinię opublikował jako osoba prywatna, a nie publiczna. Sugeruje, że czuł się sprowokowany przez PiS. - Być może była ona zbyt emocjonalna i oparta o stereotypy, jednak nie odbiegała od przekazu jaki obserwujemy w debacie publicznej, czego dowodem są choćby słowa Pana Joachima Brudzińskiego „Wykształceni, z wielkich miast, z ładnymi buziami, w markowych ciuchach, kulturalni, „prawdziwi Europejczycy, wyborcy Trzaskowskiego. Prawdziwa #elyta i #buractwo w pełnej krasie” - pisze.

Forster twierdzi, że szanuje wynik wyborów i pogratulował wygranej Andrzejowi Dudzie. Jego odwołanie nie należy się spodziewać. PiS w krośnieńskiej radzie miasta nie ma ani jednego radnego.

CZYTAJ TAKŻE: Sługocki: Niech wreszcie Andrzej Duda pokaże, że nie jest narzędziem w ręku prezesa Kaczyńskiego

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Ast o Lubuskiem: "Pracowaliśmy na ugorze", a wojewoda straszy, że nie da kasy

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.