Wiceszef rady miejskiej w Krośnie Odrzańskim wyborców Dudy nazwał "pospolitą tłuszczą, która nadal będzie wyciągać łapy po menelowe plus i żłopać piwsko na festynach przy muzyce Zenka Martyniuka". Lokalny PiS żąda jego dymisji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Krośnie Odrzańskim w radzie miasta rządzą radni z komitetu burmistrza Marka Cebuli z PO. Jest ich 14 na 15. Opozycja w praktyce nie istnieje. Wiceprzewodniczącym rady jest Krzysztof Forster. I to on doprowadził do białej gorączki miejscowy PiS, którego liderem jest poseł Jacek Kurzępa.

Poseł tuż po ogłoszeniu w niedzielę wyników exit pool dołożył opozycji i wyborcom Rafała Trzaskowskiego. - Cieszę się, że Polska Wartości uosobiona przez Parę Prezydencką wygrywa w zderzeniu z cynizmem, nihilizmem i zwyczajnym łajdactwem politycznym - napisał na swoim profilu FB.

W wyborcach Dudy szczególnych "polskich wartości" nie dostrzegł wiceprzewodniczący Forster. Nie przebierał w słowach. - Tak więc pospolita tłuszcza, bez wykształcenia i braku poczucia przynależności do cywilizacyjnej rodziny Europy, może dalej wyciągać leniwe łapy po swoje menelowe plus, żłopać piwsko i żreć kiełbasę na narodowym festynie przy narodowym wieszczu Zenku..., to taki klasyk - pisał. - Trzeba wyrżnąć intelekt narodu i będzie git. W każdym narodzie są tępaki bez większych ambicji, ale trudno mi zrozumieć, że jest ich więcej.

Post wkrótce usunął, ale jego kopię zaczął pokazywać lokalny PiS. "Skandaliczny wpis" to niezbity dowód na mowę nienawiści - twierdzą działacze.

Postulujemy o odwołanie Pana Forstera z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta swym haniebnym wpisem, mową nienawiści promuje chuligaństwo polityczne i wywołuje fatalną reputację Miastu i Radzie, której współprzewodniczy. Wstyd Panie Forster po prostu wstyd - ogłosił PiS na FB.

Forster przeprosił za swój wpis. Tłumaczy, że opinię opublikował jako osoba prywatna, a nie publiczna. Sugeruje, że czuł się sprowokowany przez PiS. - Być może była ona zbyt emocjonalna i oparta o stereotypy, jednak nie odbiegała od przekazu jaki obserwujemy w debacie publicznej, czego dowodem są choćby słowa Pana Joachima Brudzińskiego „Wykształceni, z wielkich miast, z ładnymi buziami, w markowych ciuchach, kulturalni, „prawdziwi Europejczycy, wyborcy Trzaskowskiego. Prawdziwa #elyta i #buractwo w pełnej krasie” - pisze.

Forster twierdzi, że szanuje wynik wyborów i pogratulował wygranej Andrzejowi Dudzie. Jego odwołanie nie należy się spodziewać. PiS w krośnieńskiej radzie miasta nie ma ani jednego radnego.

CZYTAJ TAKŻE: Sługocki: Niech wreszcie Andrzej Duda pokaże, że nie jest narzędziem w ręku prezesa Kaczyńskiego

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Ast o Lubuskiem: "Pracowaliśmy na ugorze", a wojewoda straszy, że nie da kasy

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A ja żądam odwołania prezydenta Dudy za nazwanie LGBT nieludźmi. Żądam odwołania Jędraszewskiego za nazwanie tęczową zarazą. W reszcie żadam odebrania mandatu posła Jarosławowi Kaczyńskiemu za element animalny, za drugi sort, za ścierwo ubeckie, za warchoły, za hołotę, zwyrodnialców, kanalie i wiele wiele innych.
  @kotdziwak
  " Łuni dadzo " -------- ja taką proponuję, nieco bardziej łagodną, nazwę dla wyborców PiSu i Dudy ale oddającą sedno
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Użycie języka prostego, dosadnego i przyswajalnego (dla części społeczeństwa) o którym mówi góra reżymowa że czas najwyższy skończyć z językiem poprawności politycznej. Kto jest twórcą nowomowy "kanalie, hołota, zdradzieckie mordy"?
  @histo9
  Właśnie trzeba pokazac, ze jestesmy lepsi. Na chamstwo odpowiadac uprzejmie, ale stanowczo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @przemek05
  Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać.....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dobrze wiceszef to ujął.
  @espero
  Nie dobrze, bo okazuje się, że w razie wygranej p. Trzaskowskiego nie będzie on prezydentem tych jak to był uprzejmy napisać v-ce przewodniczący "pospolita tłuszcza, bez wykształcenia i braku poczucia przynależności do cywilizacyjnej rodziny Europy". Ba, nawet nie będzie starał się być, bo po co. Słabe to
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Prawda boli!
  już oceniałe(a)ś
  40
  3
  No i wreszcie ktoś nazwał rzecz po imieniu - żyć w ciemnogrodzkim państwie to tragedia. Pozostaje emigracja, choćby wewnętrzna.
  już oceniałe(a)ś
  36
  3
  "Cynizm, nihilizm i zwyczajne łajdactwo polityczne" we wpisie Kurzępy to przecież "mowa miłości".
  Z biegiem czasu utwierdzam się w przekonaniu, że pisowce (zarówno partyjniacy, jak i ich wyznawcy) stworzyli sobie świat równoległy. Syndrom sztokholmski w pełnej krasie. Inaczej tego wytłumaczyć się nie da.
  już oceniałe(a)ś
  35
  2
  A wrzaski o chamskiej hołocie, były już ok? Dlaczego ten poseł nie został odwołany, nie nałożono grzywny, nic.
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Po pierwsze na PiS głosują w większości ludzie z podstawowym i zawodowym wykształceniem, ze "wschodniej ściany" i ze wsi. Naga prawda.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1