To pierwsza osoba w woj. lubuskim, która zmarła przez COVID-19. Jednocześnie wzrosła liczba przypadków, łącznie jest ich 257.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Ministerstwo Zdrowia o kolejnych 264 przypadkach poinformowało we wtorek. Wśród nich znalazło się nowych 12 osób w Lubuskiem. 11 to zakażeni z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we Wschowie. Kolejni, bo w niedzielę odnotowano tam 48 przypadków.

Z tych 11 osób, 9 to pacjenci (osoby starsze), a dwie to pracownice personelu z woj. wielkopolskiego (kobieta w młodszym i średnim wieku). - Z naszych informacji wynika, że ich stan jest dobry. Czekamy na kolejne komunikaty stamtąd - informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

12 osoba to pacjent z pow. strzelecko-drezdeneckiego. Przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. - Jego stan również jest dobry - dodaje rzeczniczka.

Aktualnie w regionie hospitalizowanych jest 49 osób. 145 z 257 osób pokonało koronawirusa.

Pierwsza ofiara w Lubuskiem

We Wschowie zmarła 91-latka zakażona koronawirusem. Była pacjentką wcześniej wspomnianego ZOL-u. Miała choroby współistniejące. To pierwsza śmiertelna ofiara COVID-19 w regionie od początku epidemii.

Żołnierzy nie wliczono

W statystykach dla woj. lubuskiego nadal nie wliczono 35 żołnierzy. Wrócili z misji w Afganistanie i Rumunii. Ich stan jest dobry.

CZYTAJ WIĘCEJ: 35 żołnierzy z koronawirusem. Wrócili z Afganistanu. W zielonogórskim szpitalu kilku pacjentów w ciężkim stanie

W Polsce "koronę" zwalczyły już 28 492 osoby (w ciągu minionej doby 736). Niestety choroba przyczyniła się do śmierci 1 594 zakażonych. Wszystkich przypadków w kraju odnotowano do tej pory 38 721.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem