Próbowali za paliwo zapłacić podrobionymi banknotami euro. Gdy ekspedientka z zielonogórskiej stacji paliw się zorientowała, zadzwoniła na policję. Okazało się, że oszuści mieli dużo więcej podrobionej waluty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na stację paliw w centrum Zielonej Góry podjechało osobowe bmw. Autem podróżowała czwórka młodych ludzi. Po zatankowaniu kierowca poszedł zapłacić w euro. - Kasjerka od razu zorientowała się, że banknoty są fałszywe, i powiadomiła policję - informuje zielonogórska komenda.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Policjanci zatrzymali najpierw kierowcę - 19-latka z woj. dolnośląskiego. Miał przy sobie cztery fałszywe banknoty. Policjanci sprawdzili pasażerów. U następnego znaleźli 21 podobnych banknotów. W końcu zatrzymali wszystkich - trzech mężczyzn w wieku 19-24 lat oraz 23-letnią kobietę. W mieszkaniach zatrzymanych odkryli kolejne fałszywki. Razem 75 banknotów. Wcześniej płacili nimi - jak ustaliła policja - na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.

Zatrzymanym policja przedstawiła zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Decyzją zielonogórskiej prokuratury rejonowej zostali objęci dozorem.

CZYTAJ TAKŻE: "Twoja córka miała wypadek, potrzebne pieniądze". 90-latka uwierzyła i dała oszustowi prawie 100 tys. zł

CZYTAJ TAKŻE: Strzelał do psa z wiatrówki i kłusował. Starszemu mężczyźnie grożą trzy lata więzienia

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem