Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

To już piąta edycja "Kina na winnicy". W najbliższą niedzielę, 9 sierpnia w podzielonogórskim Górzykowie będzie można obejrzeć film "Francuski pocałunek". Pokaz rozpocznie się o godz. 21.30 na winnicy Winnogóra. Wstęp wolny.

"Francuski pocałunek" to komedia romantyczna z 1995 r. W głównych rolach występują Meg Ryan i Kevin Kline. Główna bohaterka filmu leci do Paryża, by ratować swój związek, który zawisł na włosku.

Sam kulturalny wieczór na winnicy rozpocznie się jednak dużo wcześniej. O godz. 19 odbędzie się wernisaż fotografii Oliwii Bombińskiej "Kobieta Nieoczywiście", a o godz. 20.30 goście wysłuchają koncertu muzyki filmowej w wykonaniu zespołu MuzaProjekt. Wcześniej zagra didżej Wojtek Kowalski.

Atrakcją wieczoru będzie też degustacja win z górzykowskich winnic, a także wyrobów regionalnych. - Dla pierwszych 100 osób przygotowaliśmy powitalną lampkę wina - zachęcają organizatorzy.

- Prosimy, nie zapomnijcie o kocach, leżakach bądź krzesełkach, by móc w ulubiony sposób obejrzeć film w gronie znajomych. Impreza jest organizowana w reżimie sanitarnym, prosimy o zabranie maseczek i zachowanie dystansu społecznego - wyjaśniają organizatorzy.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca Marek Kondrat. Znany i ceniony aktor to od lat miłośnik winiarstwa, właściciel sieci sklepów z winem. Kondrata nie będzie w niedzielę w Górzykowie, ale nagrał filmik, w którym zachwala "Kino na winnicy".

Organizatorami imprezy są trzy winnice z Górzykowa (Winnogóra, Stara Winna Góra i Pod Lipą), a także Sulechowski Dom Kultury. Wstęp wolny.

Plakat reklamujący wydarzeniePlakat reklamujący wydarzenie Fot. Materiały organizatorów

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany na polanie przy amfiteatrze. Są nowe urządzenia do ćwiczeń i drzewka owocowe [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.