W Nowej Soli obok ronda Gedii ruszyła budowa galerii handlowej. Obiekt będzie liczył łącznie 8 tys. m kw., parking pomieści 150 samochodów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inwestorem jest firma Saller z Wrocławia. Budowa obiektu odbędzie się w dwóch etapach - najpierw powstanie część licząca 3,3 tys. m kw., a później druga - o powierzchni 4,6 tys. m kw.

- W ramach inwestycji łącznie powstanie około 15 lokali handlowych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na koniec kwietnia 2021 r. - poinformował Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

O budowie parku handlowego napisał w mediach społecznościowych także Wadim Tyszkiewicz, poprzednik Milewskiego, prezydent Nowej Soli w latach 2002-2019. 

- 3-4 lata temu podjąłem trudną decyzję kupna przez miasto terenów po byłym zakładzie przemysłowym. Pieniędzy nie było w budżecie za wiele. Trzeba było podjąć ryzyko. Mógł kupić ktoś inny, kupiliśmy my, za 1,5 mln zł. Zmieniliśmy plan zagospodarowania przestrzennego i spokojnie czekaliśmy. I przyszedł ten moment. Sprzedaliśmy grunt za ok. 6,5 mln zł. Powstaną tam sklepy - opowiada historię starań wokół inwestycji Tyszkiewicz.

Tłumaczy, że zarobione w ten sposób 5 mln zł Nowa Sól przeznaczy na wkład własny w budowę basenu. - Tak więc będziemy mieli zagospodarowany zaniedbany, brzydki, nieprzynoszący chluby miastu teren i pieniądze na realizację długo oczekiwanego basenu - cieszy się Tyszkiewicz.

Budowa basenu w Nowej Soli jest już na ukończeniu. Pływalnia w Nowej Soli będzie miała sześć 25-metrowych torów, mały basen dla dzieci, saunę i jacuzzi. W obiekcie będzie mogło przebywać naraz 75 osób. Więcej o tej inwestycji pisaliśmy na początku roku.

ZOBACZ TEŻ: Nowa Sól. Starcie zwolenników i przeciwników Dudy. Bluzgi i przepychanki, zwyzywany Tyszkiewicz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaka galeria? Poczytajcie sobie co to jest galeria i czym się różni od tzw. parku handlowego. To będzie coś co już powstało wcześniej w Nowej Soli i to nawet całkiem niedaleko. Nie ma się czym podniecać.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0