Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Czym w ogóle jest zin? Słownik języka polskiego podaje, że to "niskonakładowa, nieprofesjonalna gazetka tworzona przez miłośników jakiegoś tematu". 

Stowarzyszenie Forum Art postanowiło przyjrzeć się zielonogórskim zinom. Efektem jest książka, już trzynasta w historii stowarzyszenia.

- Publikacja przedstawia przekrojową historię zielonogórskich zinów z ostatnich trzech dekad: od fanzinów muzycznych, literackich, komiksowych, fantastycznych po publikacje artystyczne i awangardowe. Ich dzieje są także fascynującą kroniką zielonogórskich środowisk muzycznych i artystycznych czasu kulturowych i cywilizacyjnych przemian - tłumaczy Stowarzyszenie Forum Art.

Książka „ZIN! Zielonogórska twórczość alternatywna" będzie miała premierę w najbliższą środę. Będziecie mogli ją kupić w sklepie muzycznym Muz-Art (ul. Pod Topolami 3), a także zamówić przez internet (szczegóły na stronie internetowej stowarzyszenia i na Facebooku).

- Dla dzisiejszego odbiorcy dawne, papierowe (często rozpadające się już i wyblakłe) ziny są inspirującym, często zaskakującym źródłem wiedzy o kulturze alternatywnej minionych dziesięcioleci, w wielu jej aspektach jedynym - wyjaśnia Forum Art.

CZYTAJ TAKŻE: Niektóre mroczne, często tajemnicze. Tych zamków, pałaców i dworów ziemi lubuskiej możecie nie znać [ZDJĘCIA]

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.