W muzeum wojskowym w podzielonogórskim Drzonowie trwa piknik z okazji 100-lecia zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej. Główną atrakcją są pokazy jazdy czołgu T-72.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sporo się dzieje w Drzonowie, zobaczcie sami na naszych zdjęciach. W miejscowym muzeum wojskowym trwa piknik z okazji Cudu nad Wisłą. Równo sto lat temu polska armia rozbiła bolszewików w Bitwie Warszawskiej. Polska ocaliła świeżo odzyskaną niepodległość i uratowała Europę przed sowiecką rewolucją.

W Drzonowie można zobaczyć okolicznościową wystawę i zrekonstruowany szpital polowy sprzed stu lat, posłuchać legionowych pieśni. Z pancerniakami z Żagania postrzelać z karabinu do elektronicznej tarczy i zobaczyć, jak obsługiwać działka przeciwlotnicze.

Hitem pikniku są pokazy jazdy czołgu T-72. Ten egzemplarz czołgu radzieckiej konstrukcji muzeum zdobyło ponad dekadę temu. Kilka lat stał nieruchomo, aż wolontariusze związani z muzeum, w tym byli pancerniacy, maszynę naprawili i uruchomili.

Sobotni (15 sierpnia) piknik wojskowy w Drzonowie potrwa do godz. 17.

CZYTAJ TAKŻE: Ostatni żołnierz wojny polsko-bolszewickiej mieszkał w Lubuskiem. Zmarł siedem lat temu

CZYTAJ TAKŻE: Młode Polki 2020. "Sytuacja wokół nas nie jest kolorowa, ale Ziemia i Polska nie są nam obojętne"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem