Winnica Miłosz organizuje specjalny spacer dla miłośników wina, historii i krajobrazów. Uczestnicy przejdą od Kapliczki na Winnicy do piwnicy przy ul. Wodnej, spróbują też pięciu rodzajów wina.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Przewodnikiem po dawnym rewirze winiarskim Rodeland będzie Krzysztof Fedorowicz, właściciel winnicy Miłosz w Łazie. To miłośnik przedwojennej historii miasta, autor powieści "Grünberg", której akcja rozgrywa się m.in. na terenie dzisiejszego Osiedla Słowackiego. 

Spacer odbędzie się w sobotę 5 września. Start o godz. 17 przy Kapliczce na Winnicy (ul. Aliny 2). - Każdy zostanie wyposażony w kieliszek, czeka nas pięć przystanków i pięć win. Dwóch ostatnich spróbujemy na dwóch poziomach piwnicy wzniesionej przez Johanna Jeremiasa Seydela, właściciela całego Rodelandu - opowiada Krzysztof Fedorowicz.

Piwnica winiarska przy ul.Wodnej. Na zdjęciu Krzysztof Fedorowicz
Piwnica winiarska przy ul.Wodnej. Na zdjęciu Krzysztof Fedorowicz  Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Uczestnicy spaceru wejdą też m.in. na Wzgórze Schillera, gdzie przed wojną znajdował się jeden z najbardziej znanych domków winiarskich. Miejsce było chętnie umieszczane na pocztówkach. Winorośl uprawiano tam również w powojennej Zielonej Górze.

Udział w spacerze jest płatny. Bilety kosztują 60 zł, ale w cenie jest degustacja pięciu rodzajów wina. Bilety można kupować na stronie internetowej winnicy Miłosz.

Warunkiem wzięcia udziału w spacerze będzie założenie maseczki. - Najlepiej zrobić ją samemu. Im będzie ciekawsza, tym lepiej. Właściciele trzech najbardziej oryginalnych otrzymają nagrody - zachęca Fedorowicz.

Plakat spaceru pandemicznego
Plakat spaceru pandemicznego  Fot. Materiały winnicy Miłosz

Przypomnijmy, że dwa lata temu zielonogórska "Gazeta Wyborcza" wspólnie z Fundacją Gloria Monte Verde Przemysława Karwowskiego organizowała spacer winiarski po Osiedlu Słowackiego. Wtedy przewodnikiem był również Krzysztof Fedorowicz, a w spacerze wzięło udział ponad 150 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Winiarskie zabytki mają moc! Tłumy na spacerze śladami historii [ZDJĘCIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem