Osobówka zderzyła się z tirem na drodze wojewódzkiej nr 290 w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego. Zginęła jedna osoba, jedna trafiła do szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY

Do tragedii doszło na odcinku drogi pomiędzy Kaczenicami a Niwiskami. Służby otrzymały zgłoszenie o godz. 11.50. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, karetka oraz policja. Dotarł również śmigłowiec LPR, ale odesłano go z powrotem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tir z naczepą marki volvo zderzył się czołowo z osobowym renault, które z nieznanych powodów zjechało na przeciwległy pas. Mężczyzna, kierowca drugiego pojazdu, nie przeżył uderzenia. – Samochód osobowy dachował, jest doszczętnie zniszczony. Ciężarówka wjechała do rowu. 22-letni kierowca tira był trzeźwy. Pasażerkę renault przewieziono karetką do szpitala – mówi kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Droga będzie wyłączona z ruchu przez najbliższych kilka godzin. Policjanci kierują ruchem, wprowadzono objazd.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem