Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Pozytywny wynik testu na obecność wirusa miał pierwszoklasista z Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Przylepie. Dyrektor Przemysław Grabiec po konsultacji z sanepidem, władzami miasta i kuratorium zdecydował o wysłaniu jego koleżanek i kolegów na kwarantannę domową. Potrwa ona do 19 września. W tym czasie uczniowie nie mają zajęć w formie zdalnej. W domach przebywa też dwoje nauczycieli, którzy mieli kontakt z dziećmi. Jeden z nich kwarantannę skończy dwa dni wcześniej, 17 września.

- Powyższe działanie jest związane z procedurą obowiązującą w szkole na taki właśnie wypadek, aby ograniczyć rozprzestrzenienie się wirusa wśród uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie z pozostałych klas uczestniczą w zajęciach zgodnie z planem lekcji - tłumaczy Grabiec.

Wcześniej koronawirus pojawił się w nowosolskich szkołach - SP nr 5 i ZSP nr 4.

Liczba zakażonych od początku epidemii w Polsce to 75 134, w Lubuskiem 796. Zmarło 2 227 osób, w naszym regionie 17. Z kolei wyzdrowiałych jest kolejno 61 548 i 711 - stan na 15 września.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.