Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej z 711 nowych przypadków zdiagnozowano w woj. małopolskim, bo 112. Na drugie miejsce spadło Mazowieckie (108 przypadków), a na trzecim tym razem jest Pomorskie (83). 

Na drugim końcu tabeli znajdziemy nasze Lubuskie, gdzie przybyło tylko kilku zakażonych. Ministerstwo Zdrowia informuje o ośmiu osobach, ale jeszcze jeden przypadek dolicza w swoim raporcie lubuski wojewoda. Nosiciele wirusa pochodzą z Gorzowa (trzy osoby), pow. gorzowskiego (trzy osoby), Zielonej Góry (dwie osoby) i pow. żarskiego (jedna osoba)

- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna dokonała korekty przypadku wykazanego również w województwie wielkopolskim. Ministerstwo Zdrowia podaje w raporcie 8 zakażeń, by wyrównać ogólną liczbę zakażonych dla województwa - informują urzędnicy wojewody.

W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 18 chorych na COVID-19. "Jedna osoba nie miała chorób współistniejących" - zaznacza, zmieniając swą zwyczajową formułkę, Ministerstwo Zdrowia. Najmłodsza ze zmarłych osób to 56-letni mężczyzna z Raciborza.

Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 80,7 tys. osób, zmarło nieco ponad 2,3 tys. W woj. lubuskim analogicznie - 860/17.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.