W poniedziałek na drodze S3 koło Nowej Soli zapłonęła naczepa ciężarówki. Pożar był trudny do ugaszenia, bo paliły się komponenty do produkcji styropianu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gęste tumany dymu były widoczne na całą okolicę. Naczepa zapłonęła ok. godz. 10, między Nową Solą a Niedoradzem, na jezdni w kierunku Zielonej Góry.

Komponenty do produkcji styropianu zajęły się ogniem od pękniętej opony. Kierowca ciężarówki na szczęście szybko się zorientował, zdążył odczepić naczepę i odjechać ciągnikiem na bezpieczną odległość.

W poniedziałek 28 września na drodze S3 pod Nową Solą zapłonęła naczepa ciężarówki
W poniedziałek 28 września na drodze S3 pod Nową Solą zapłonęła naczepa ciężarówki  fot. KMP Nowa Sól

W akcji gaśniczej udział brało pięć zastępów straży, w tym OSP z Nowego Miasteczka. Trzech strażaków tej ostatniej jednostki jest jednocześnie policjantami. Pracują w kożuchowskiej komendzie.

- Brali udział w tej akcji gaśniczej. Pożar nie był łatwy do ugaszenia, ale determinacja i doskonałe wyszkolenie pozwoliły na opanowanie sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonuje Renata Dąbrowicz-Kozłowska z policji w Nowej Soli.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem