Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciągu 24 godzin pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymały aż 2292 osoby. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w woj. małopolskim (282 osoby), mazowieckim (246) i pomorskim (218). W tym samym czasie w kraju zmarło 27 chorych - jedna osoba bezpośrednio z powodu COVID-19 (76-letni mężczyzna z Gdańska), a 26 z powodu współistnienia wirusa z innymi chorobami. 

Jedna ze zmarłych pacjentek to 72-letnia mieszkanka Zielonej Góry. Odeszła na oddziale zakaźnym miejscowego szpitala. To 21. osoba z woj. lubuskiego, u której koronawirus przyczynił się do śmierci.

Nowych przypadków w Lubuskiem stwierdzono tylko 26, choć to i tak dużo jak na dotychczasowe wyniki naszego regionu. Największe ognisko znajduje się obecnie w pogrążonym w kryzysie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Wojewoda podaje, że wśród nowych przypadków siedem pochodzi z Zielonej Góry, pięć z powiatu międzyrzeckiego, cztery z żagańskiego, po trzy zielonogórskiego i żarskiego, dwa z nowosolskiego, po jednym z gorzowskiego i krośnieńskiego.

Od początku pandemii na terenie woj. lubuskiego zakażenia wykryto u 1072 osób. W skali kraju już u prawie 95,8 tys., wśród których walkę z chorobą/chorobami przegrało 2570.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.