Podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu rannych zostało dwóch żołnierzy. To saperzy z Brzegu. Mężczyźni leżą w szpitalu, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu rannych zostało dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu. Obaj przebywają w szpitalu pod opieką lekarzy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wojsko Polskie udzieli niezbędnej pomocy poszkodowanym żołnierzom - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wojsko nie ujawnia okoliczności ani szczegółów zdarzenia.

Ćwiczenia z udziałem 1. Batalionu Inżynieryjnego z jednostki w Brzegu dowodzonego przez ppłk. Piotra Dudę rozpoczęły się 28 września i potrwają do 9 października.

Szkolenie na poligonie imituje zagrożenia zbliżone do realnych działań na polu walki. W jego zakres wchodzą zajęcia z minerstwa i zapór inżynieryjnych, szkolenia na minach bojowych, strzeleckie i taktyczno-specjalne.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo."
  Coś tu się nie zgadza - saperzy, a dostali szansę na ponowną pomyłkę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0