Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Dzień po dniu niechlubne rekordy przypadków są poprawiane. W środę informowaliśmy o 3003 przypadkach. Dziś jest ich ponad 1,2 tys. więcej, a dokładnie 4280.

Najwięcej zakażeń wykryto w woj. mazowieckim (598), w małopolskim (548) oraz w wielkopolskim (505). W naszym regionie w ciągu doby przybyło 69 zachorowań. W których powiatach?

- 15 pacjentów pochodzi z Zielonej Góry, 10 z Gorzowa, ośmiu z pow. żagańskiego, sześciu z żarskiego, pięciu z nowosolskiego, czterech z zielonogórskiego i świebodzińskiego, trzech z międzyrzeckiego, dwóch z krośnieńskiego i po jednym ze słubickiego oraz wschowskiego - informuje Jolanta Krynicka z biura wojewody lubuskiego.

W gorzowskim szpitalu zmarła 81-latka zakażona COVID-19. W tej chwili nie wiadomo, czy była pacjentką ewakuowanego DPS w Zielonej Górze. - Oczekujemy na informację z sanepidu - mówi Krynicka.

Od początku epidemii chorobę zdiagnozowano u 1368 osób. 875 z nich ją zwyciężyło, 21 zmarło.

- Ze względu na zdublowanie przez lubuski sanepid zgonu 62-latka z Gorzowa, zmarłego 7 września, odejmujemy go ze statystyk - pisze MZ w raporcie.

O godz. 12 odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i MZ. Zostanie podana nowa lista powiatów, które będą włączone do żółtej i czerwonej strefy. Niewykluczone, że do którejś z nich trafi Zielona Góra lub Gorzów.

Konferencję przesunięto na godz. 13:30, a następnie na godz. 14. 

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Premier: "Cały kraj w strefie żółtej". Jakich obostrzeń musimy przestrzegać?

W całej Polsce od marca br. pozytywny test na koronawirusa miało 111 599 osób. Zdrowych jest 76490 z nich. Zmarło 2867 (w ciągu ostatniej doby rekordowe 76 osób).

Jak informuje BIQdata, na kwarantannie jest już ponad 171 tys. osób, najwięcej od 3 kwietnia. W szpitalach znalazło się rekordowe 4138 osób, w tym 296 pod respiratorami.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.