Osiem nowych respiratorów za 920 tys. zł dotarło dziś do zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 To się nazywa szybka akcja! - pochwalił się na Facebooku zielonogórski szpital. - W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przeznaczeniu 920 tys. zł z rezerwy budżetu na pilny zakup ośmiu respiratorów, a dziś sprzęt jest już u nas.

Obecnie szpital dysponuje 58 respiratorami, w tym 11 dla dzieci.

Respiratory to ostatni zakup marszałka i zarządu woj. lubuskiego. Wcześniej marszałek doposażał w sprzęt także szpitale w Gorzowie, Żarach i Nowej Soli. Od początku pandemii koronawirusa z unijnych pieniędzy (zgodę na ich wykorzystanie w walce z pandemią wydała Komisja Europejska) zakupiono m.in aparaturę i cztery karetki za 36 mln zł, środki ochrony osobistej za 9 mln zł i testy na koronawirusa za 5 mln zł. Z budżetu województwa wydano ponad 8 mln zł na budowę śluz w szpitalach, środki dezynfekcyjne i respiratory.

- Wynegocjowaliśmy kolejne 30 mln zł z UE na oddział dziecięcy w Zielonej Górze i sprzęt wysokospecjalistyczny w Gorzowie - wyliczała na ostatniej sesji sejmiku marszałek Elżbieta Polak.

Koronawirus. 164 nowe zakażenia w Lubuskiem, nie żyje 75-latek

Koronawirus. Studenci przetestują mieszkańców na uczelnianym stadionie?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Marszałek Ezbiecie Polak serdeczne dzięki! Jak widać, Zielona Góra to właśnie Jej najwięcej zawdzięcza.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Jeszcze dodatkowe testy na Covid mogliby załatwić, ponieważ jedna ze starszych osób w mojej rodzinie w wieku 70 lat po ośmiu dniach gorączki została wreszcie skierowana na test!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0