Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wczorajszy rekord wynosił 6526. Dzisiejszy jest o ponad 1,5 tys. większy. W ciągu ostatnich 24 godz. pozytywny wynik testu na koronawirusa ma 8099 osób.

Tak jak w ostatnich dniach, największe przyrosty odnotowano na Mazowszu i w Małopolsce. Zakaziło się tam kolejno 1306 i 1303 mieszkańców.

Jak wyglądają statystyki dla woj. lubuskiego? Zgodnie z danymi biura wojewody, 36 pacjentów pochodzi z Gorzowa, a trzech z Zielonej Góry. 21 z powiatu gorzowskiego, 19 z międzyrzeckiego, 15 z nowosolskiego oraz świebodzińskiego, 13 z żagańskiego, 11 z żarskiego, 10 ze wschowskiego, dziewięciu z krośnieńskiego, ośmiu ze słubickiego, siedmiu ze strzelecko-drezdeneckiego, czterech z sulęcińskiego, trzech z zielonogórskiego i po jednym z trzech województw: wielkopolskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.

- Łącznie, na terenie naszego województwa, mamy 2116 zakażonych, w tym 1056 ozdrowieńców i 25 zmarłych (zero w ciągu minionej doby) - dodają pracownicy biura.

W całej Polsce mamy łącznie ponad 61 tys. aktywnych zakażonych koronawirusem, wyzdrowiało 85 588 - ich łączna liczba od początku epidemii to 149 903. Zmarło 3308 osób (91 podczas ostatniej doby).

Koronawirus. Zielona Góra w czerwonej strefie?

Rząd ma dziś zaktualizować listę powiatów znajdujących się w strefie czerwonej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trafi na nią Zielona Góra.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Od dziś do sklepów wracają godziny dla seniorów. Polska Izba Handlu: To nietrafiony pomysł

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.