Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Nieustannie i coraz szybciej rośnie liczba zakażonych na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia raportowało w środę o 10 040 nowych zakażeniach, z czego o 283 w Lubuskiem. To rekord. Zarówno dla kraju, jak i dla naszego regionu.

Dlatego coraz więcej osób chce sprawdzić, czy w ich organizmie jest SARS-CoV-2. Skierowanie na test otrzymamy od lekarza rodzinnego. Dzięki temu zrobimy go bezpłatnie. Problem w tym, że punktów, w których możemy oddać wymaz, jest niewiele. W Zielonej Górze zaledwie jeden, przy ul. Zyty, na terenie Szpitala Uniwersyteckiego, czynny w godz. 10-13. Wkrótce to się zmieni.

Jak podaje urząd marszałkowski, lubuski NFZ uruchomi drugi punkt testowania pod kątem COVID-19. Będzie działał przez siedem dni w tygodniu. - Dodatkowy punkt pobrań wymazów na wykonanie testu w kierunku wykrycia koronawirusa zacznie działać od piątku, 23 października w godz. 10-14 na parkingu przy CRS.

Gdzie jeszcze możemy oddać wymaz? W szpitalach i placówkach leczniczych w Gorzowie, Żarach, Kostrzynie, Świebodzinie, Wschowie, Krośnie Odrzańskim, Słubicach, Drezdenku, Sulechowie, Międzyrzeczu, Skwierzynie oraz Szprotawie. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Studenci przetestują mieszkańców na uczelnianym stadionie?

CZYTAJ TEŻ: PILNE! Marszałek i wojewoda lubuski otworzą razem covidowy szpital na 150 łóżek, żaden polowy, a prawdziwy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.