Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Rekord zakażeń odnotowanych w ciągu doby znów został pobity. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że pozytywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 24 godz. miało 12 107 osób. Wykonano ponad 50,2 tys. testów.

297 osób zdiagnozowano w Lubuskiem. Biuro wojewody informuje jednak o 283 osobach. Dlaczego? Pracownicy biura tłumaczą, że dokonano korekty zdublowanych przypadków. - MZ podaje w raporcie 297 zakażeń, by wyrównać ogólną liczbę zakażonych dla województwa.

- 67 osób pochodzi z Zielonej Góry, 54 z powiatu międzyrzeckiego, 33 z Gorzowa, 33 z żagańskiego, 28 z żarskiego, 20 z zielonogórskiego oraz nowosolskiego, 15 ze strzelecko-drezdeneckiego, osiem z gorzowskiego oraz świebodzińskiego, pięć ze słubickiego, cztery z sulęcińskiego i po jednej z krośnieńskiego, wschowskiego oraz spoza Polski - wymieniają.

Niestety, rekord padł także, jeśli chodzi o liczbę zmarłych - 168. Wśród nich jest Lubuszanka. To 67-latka z powiatu świebodzińskiego. Jest 36. osobą zmarłą przez koronawirusa w naszym województwie. Dane ogólnopolskie wskazują, że łączna liczba zmarłych wynosi 4019.

Od marca br. COVID-19 stwierdzono u 214 686 osób w Polsce, wyzdrowiały 102 204. W woj. lubuskim to kolejno 3490 i 1324 osoby.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Powstanie drugi punkt pobrania wymazów w Zielonej Górze

CZYTAJ TEŻ: W Nowej Soli będzie punkt pobrania wymazów do testu na koronawirusa

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.