Rafał Kasza, miejski radny i właściciel knajpy Czar PRL-u, nie zgadza się z obostrzeniami, które na polskich restauratorów nałożył rząd. - W praktyce oznaczają powolną, agonalną śmierć nas wszystkich - twierdzi Kasza. W sobotę organizuje protest.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe obostrzenia obowiązują od zeszłej soboty, kiedy cały kraj objęto strefą żółtą. Zaostrzony rygor odczuwają restauratorzy. Wielu, jak Kasza, nie rozumie, dlaczego lokale mogą być otwarte tylko do godz. 9 wieczorem. 

– Przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego, a odsetek zachorowań w tej branży jest znikomy – tłumaczy właściciel popularnego lokalu w mieście. Wścieka się, że rząd spycha gastronomię na margines bez przedstawienia planu pomocy finansowej.

Kasza postanowił zorganizować protest. Ten ma się rozpocząć w najbliższą sobotę o godz. 12 pod ratuszem. Zastrzega, że odbędzie się on z zachowaniem rygoru sanitarnego.

„Nie możemy stać bezczynnie my: barmani, bariści, kucharze, kelnerzy, menedżerowie, właściciele, ale też wy: nasi goście!” – nawołuje Kasza na Facebooku. „Byliśmy z wami w każdy wieczór przy celebrowaniu waszych szczęśliwych chwil, nasze kuchnie karmiły wasze podniebienia, nasi barmani robili dla was wyjątkowe koktajle, a teraz w tych trudnych momentach bądźcie z nami, kiedy to rząd ogranicza nasze działanie bez pomocy i informacji co będzie dalej” – pisze.

Na razie chętnych do udziału w proteście zadeklarowało się niewielu, bo ledwie 14 osób. Zainteresowanych jest blisko 50.

GASTRO PROTEST, czyli na pomoc zielonogórskiej gastronomii - link do wydarzenia na Facebooku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kubicki i Zielona Razem nie pomogą???
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Chłopcze , ty nic nie wiesz o tym czym był PRL
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na kolana do koronościemniaka i masz co chcesz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Debilowa kasza manna.
  @stan-bln
  Chciałeś po prostu na kogoś napluć? ulżyło ci?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0