W piątek mieszkańcy Zielonej Góry zaprotestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja w przypadkach ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uczestnicy protestu pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet” spotkają się w piątek (23 października) na placu Pocztowym. Manifestacja rozpocznie się o godz. 17.30, organizuje ją młodzieżówka Lewicy.

Protest to pokłosie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. TK zajął się sprawą na wniosek posłów PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji, złożony w 2019 r. Podpisała się pod nim ponad setka parlamentarzystów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie ma mnie w Zielonej Górze, więc zobowiązałam siostrzenicę, by wzięła udział w dwójnasób. Nie dajmy się ubezwłasnowolnić!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0