Rzadko się zdarza, że przyznajemy plus prokuratorom, ale naprawdę zasłużyli. Minus dla złodziei, którzy ukradną wszystko, nawet drewniane bobry.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Co tym razem zasłużyło na oklaski, a co na krytykę? Tradycyjnie przyznajemy plus i minus tygodnia.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Plus. Nie ścigał za błyskawicę

Prokuratura w Świebodzinie postanowiła nie ścigać z urzędu żagańskiego aktywisty, który wyświetlił błyskawicę, symbol Strajku Kobiet, na pomniku Jezusa Chrystusa Króla. Gdyby śledczy się uparli, sprawą zająłby się sąd. Zwłaszcza że policjanci zatrzymali performera na gorącym uczynku. Aktywista miał więcej szczęścia niż inni.

Cóż, dziękujemy prokuraturze za powiew normalności. Pytanie, czy spotkają ich nieprzyjemności ze strony resortu Ziobry.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prokuratorzy nie będą ścigać aktywisty, który wyświetlił błyskawicę Strajku Kobiet na pomniku Chrystusa

Minus: Złodzieje bobrów

Błaha, wydawałoby się, historia z małej wsi, a jednak chwyta ze serce. Z podkrośnieńskiej Gryżyny ktoś ukradł dwa drewniane bobry, które latami strzegły wjazdu do tej urokliwej miejscowości. Bobry to symbole tamtejszego Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego, dumy całej okolicy.

Bez bobrów smutno mieszkańcom i ciut gorszą opinię o rodakach mają. Sprawę zgłoszono na policję, ale trudno oczekiwać, by bobry potraktowano priorytetowo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdzie są bobry? Ich "porywaczy" poszukuje policja

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem