W holu urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze wyłożono dla mieszkańców księgę kondolencyjną ku pamięci zmarłej Jolanty Fedak, byłej minister pracy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pogrzeb Jolanty Fedak będzie miał charakter państwowy. Odbędzie się w czwartek 7 stycznia w Zielonej Górze. Msza pogrzebowa w konkatedrze pw. Świętej Jadwigi Śląskiej rozpocznie się o godz. 12. Z powodu pandemii koronawirusa weźmie w niej udział maksymalnie 60 osób. Msza będzie transmitowana w internecie.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Jolanta Fedak spocznie na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej. Kondukt żałobny wyruszy spod bramy starej części nekropolii o godz. 14.30.

- W pogrzebie wezmą udział przedstawiciele polskich władz, parlamentarzyści, europarlamentarzyści, władze województwa z marszałkiem i samorządowcy - informuje urząd marszałkowski.

Księga kondolencyjna dla zmarłej Jolanty Fedak. Wpisuje się wicemarszałek Łukasz Porycki. Zielona Góra, styczeń 2021
Księga kondolencyjna dla zmarłej Jolanty Fedak. Wpisuje się wicemarszałek Łukasz Porycki. Zielona Góra, styczeń 2021  Arch. lubuskie.pl

Mieszkańcy mogą pożegnać Jolantę Fedak, wpisując się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w holu urzędu marszałkowskiego przy ul. Podgórnej. Pierwszy wpisał się wicemarszałek Łukasz Porycki z PSL. Księga jest dostępna do czwartku w godzinach pracy urzędu, a 6 stycznia w Święto Trzech Króli w godz. 10-14.

- Chętnych do wpisania się do księgi prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego - niegromadzenie się, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk - zaleca biuro prasowe UM.

Jolanta Fedak zmarła 31 stycznia 2020 r., zmagała się z chorobą nowotworową. Od roku była posłanką PSL, od 12 lat prezesem PSL w Lubuskiem. Była jednym z najbardziej znanych lubuskich polityków. W rządzie Donalda Tuska jako minister kierowała resortem pracy i spraw społecznych. Była także wicewojewodą i wicemarszałkiem lubuskim.

CZYTAJ TAKŻE: Po śmierci Jolanty Fedak. Politycy wspominają posłankę i byłą minister pracy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zaangażowana i niegłupia osoba, cześć Jej pamięci!
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Co się dzieje potem z taką księgą?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Miała wyrazistą osobowość. R.I.P.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1