Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Mamy 9410 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w niedzielę przed południem Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej przypadków wykryto w województwach: mazowieckim (1305), wielkopolskim (1106) i pomorskim (1010). Najmniej zaś w województwach: świętokrzyskim (151), opolskim (181) i podkarpackim (214). 220 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W województwie lubuskim nowych przypadków zdiagnozowano 261, stosunkowo dużo, o jeden więcej niż w małopolskim, do którego Lubuskie pod względem dziennej liczby zakażeń - jeżeli cofnąć się nieco wstecz - zwykle nawet się nie zbliżało.

Dobowy raport liczby zakażeń koronawirusem - 10 stycznia 2021 r.Dobowy raport liczby zakażeń koronawirusem - 10 stycznia 2021 r. Ministerstwo Zdrowia43 nowe zakażenia stwierdzono u mieszkańców Zielonej Góry, a 37 u mieszkańców Gorzowa. W pozostałych powiatach liczba zakażeń nie przekroczyła 30. 

- Z powodu COVID-19 zmarło 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 136 osób - raportuje wydarzenia ostatniej doby resort zdrowia. Życie straciło łącznie 177 osób.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusa stwierdzono już u 1 385 522 osób, zmarło prawie 31,2 tys. z nich. 

Zeszłej doby wykonano 43,7 testów - podaje ministerstwo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.