Termometry pokażą nawet 9-10 stopni na minusie - tak wygląda prognoza pogody w Zielonej Górze i całym woj. lubuskiem. Wniosek: ubrać się ciepło, wyciągnąć z piwnicy sanki lub iść na spacer do lasu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śnieg w Zielonej Górze i woj. lubuskim w ostatnich dekadach to rzadkość. Biała pokrywa, jaką widzimy za oknami, utrzyma się co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

A jaka pogoda na weekend 16-17 stycznia? - Dość mroźnie, dużo chmur i łagodny wiatr - przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Woj. lubuskie jako jedyne w kraju nie zostało objęte ostrzeżeniami meteorologicznymi. To znaczy, że nie grożą nam zamiecie i 15 stopniowe mrozy jak na wschodzie Polski. Kierowcy jednak muszą uważać na drodze. W Zielonej Górze np. jest bardzo ślisko na ulicach i chodnikach - przestrzegają czytelnicy "Wyborczej".

W sobotę 16 stycznia w Zielonej Górze i regionie temperatura spadnie do minus 5 stopni Celsjusza. W niedzielę będzie jeszcze zimniej. Meteorolodzy przewidują, że termometry pokażą nawet 9-10 stopni na minusie.

- Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni - informuje IMGW.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wylicytuj pierwszą stronę tygodnika "Wyborczej"

Znani Lubuszanie o szczepieniach na COVID-19: "Koronawirus nas zamknął, szczepionka uwolni, uwierzcie w naukę"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Błagam, nie piszcie "9 stopni na minusie", to jakiś językowy koszmar, albo -9 stopni, albo 9 stopni poniżej zera, albo 9 stopni mrozu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0