Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja "EKO choinka" pomału dobiega końca. Zebrane od mieszkańców drzewka zostały pocięte na drobne części, które teraz mogą być ponownie wykorzystane.

- Jeżeli chcecie trochę "porąbanych" drzewek, wyślijcie nam wiadomość na Facebooku albo napiszcie na adres mailowy promocja@zgkim.zgora.pl. Na zgłoszenia czekamy do czwartku do godz. 10 - informuje zielonogórski ZGK.

Zrębki będzie można odebrać z terenu firmy w piątek w godz. 11-13. ZGK uprzedza, że nie trzeba przywozić ze sobą worków ani niczego innego. Wystarczy tylko wcześniej dać znać, ile worków ze zrębkami się potrzebuje. Zostaną wcześniej przygotowane.

Zrębki z drzewek choinkowych to doskonały naturalny nawóz, m.in. dla borówki amerykańskiej, wrzosów, rododendronów i hortensji.

Jeśli jeszcze nie wyrzuciliście swojej choinki, pamiętajcie, że drzewko może być też smakowitym pożywieniem dla zwierząt gospodarskich, choćby kóz. Potwierdza to nagranie z gospodarstwa Malinówka pod Nowogrodem Bobrzańskim, gdzie trafiła część oddanych przez zielonogórzan choinek. Drzewko w takiej sytuacji należy jednak precyzyjnie przejrzeć, by nie pozostały na nawet najdrobniejsze pozostałości świątecznych ozdób, drucików, itp.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.