Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek, 25 stycznia w kraju zaszczepiono na COVID 4 840 osób - czytamy w oficjalnym rządowym raporcie szczepień. Do tej pory w Polsce szczepionki przyjęło 707 474 mieszkańców. Zaszczepiono 505 tys. kobiet i 202 tys. mężczyzn.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Różna jest skala szczepień w poszczególnych województwach. W poniedziałek najmniej osób zaszczepiono w Małopolsce (1 osoba), na Warmii i Mazurach (29), Dolnym Śląsku (32) i Zachodnim Pomorzu (50). Najwięcej w województwach mazowieckim (1160), lubelskim (532) i wielkopolskim (431).

Rządowy raport szczepień przeciwko COVID-19, 25 stycznia 2021 r.Rządowy raport szczepień przeciwko COVID-19, 25 stycznia 2021 r. Arch. gov.pl

W porównaniu z innymi regionami sytuacja w woj. lubuskim nie wygląda źle - dawkę szczepionki przyjęło 171 osób. - Niespełna 5 tys. szczepień jednego dnia to bardzo niewiele, a wręcz skandalicznie mało - oceniają eksperci i lekarze.

Obecnie w magazynach przechowywanych jest 43,5 tys. dawek szczepionek - informuje rząd.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia na COVID-19. Politycy PO: To nie narodowy program, a loteria

.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.