Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra zbiera na dziecięce oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja Jurka Owsiaka planuje zakupy endoskopów laryngologicznych, egzoskopów, laserów diodowych, koblatorów do operacji migdałków, kardiomonitorów oraz aparatów USG i RTG.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Orkiestrowych licytacji jest mnóstwo, trzeba się trochę natrudzić, by je znaleźć - najciekawsze pokazuje WOŚP i inne portale. Kibiców piłkarskich może z pewnością zainteresować koszulka z autografem Łukasza Fabiańskiego, pochodzącego ze Słubic bramkarza reprezentacji Polski i na co dzień zawodnika londyńskiego West Hamu.

Szukacie niecodziennych wrażeń? Do wylicytowania jest nocleg w Zapomnianej Wieży w Straszowie na Trakcie Łużyckim. - Wieczór przy ognisku, noc ciemna w murach wieży. Jedno wielkie łoże, lecz miejsc dużo więcej na ławach sieciach, a nawet na stole - zachęcają organizatorzy. - A za dnia pomoc w zorganizowaniu wyprawy i w razie potrzeby jej poprowadzenie w krainie lubuskich lasów. Świat parków i Geoparku Łuku Mużakowa lub poznacie mroczne historie DAG-u - ogromnych drugowojennych kompleksów.

Lubicie latać? Coś ciekawego na finał WOŚP przygotował aeroklub w zielonogórskim Przylepie. wylicytować można lot zapoznawczy szybowcem. Wygrywacie, wsiadacie do modelu Puchacz. 

Na koniec coś ze szczytów władzy. Do wylicytowania jest "Winny spacer i lunch z marszałek Elżbietą Polak". Marszałek oprowadzi zwycięzcę po winnicy samorządowej. Na koniec lunch po lubusku z potrawami regionalnymi.

CZYTAJ TAKŻE: Obrona amfiteatru. Platforma wywiesza "listę wstydu" na billboardach

CZYTAJ TAKŻE: Mimo pandemii fabryka zainwestuje 40 mln euro w nową linię produkcyjną

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.