Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 2431 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej przypadków testy potwierdziły w województwach: mazowieckim (438), pomorskim (332) i kujawsko-pomorskim (227).  

W Lubuskiem wykryto 88 przypadków - stosunkowo mało, choć dwa razy więcej niż w woj. opolskim. Zeszłej doby w naszym regionie nie odnotowano zgonów.

W całym kraju życie straciło 45 osób. Resort zdrowia podaje, że 11 z nich zmarło bezpośrednio z powodu COVID-19, a kolejne 34 osoby na skutek współistnienia wirusa z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii w Polsce koronawirusa potwierdzono już u ponad 1,5 mln osób. Walkę z chorobą przegrało ponad 39 tys. ludzi.

Na mapce poniżej liczba zakażeń stwierdzonych w poszczególnych województwach w ciągu ostatniej doby. W regionach oznaczonych najjaśniejszą barwą liczba zakażeń na każde 10 tys. mieszkańców nie przekracza 0,9. Im ciemniej, tym współczynnik jest wyższy, a sytuacja epidemiczna trudniejsza.

Liczba zakażeń w województwach na każde 10 tys. mieszkańców - mapka z 8 lutego 2021 r.Liczba zakażeń w województwach na każde 10 tys. mieszkańców - mapka z 8 lutego 2021 r. Ministerstwo Zdrowia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.