Rosyjskie romanse, utwory bardów i opowieść o mieście Kitież usłyszymy w koncercie online Andrieja Kotina, na który zaprasza zielonogórska biblioteka Norwida.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Andriej Kotin na lubuskich scenach pojawia się od czasu do czasu. Pochodzący z Moskwy artysta od lat mieszka w Polsce. Komponuje piosenki i śpiewa trochę stylu starego rocka z lat 60 z niemałą domieszką folku. Słychać w jego utworach fascynacje Bobem Dylanem i The Beatles. Sięga też po piosenki Jacka Kaczmarskiego.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W zielonogórskiej bibliotece Norwida zaprezentuje program „Dzwony miasta Kitież” z romansami i pieśniami rosyjskich bardów.  Kitież to legendarne zatopione miasto nazywane „rosyjską Atlantydą”. W kulturze miasto przedstawiane jest jako symbol Rosji baśniowej, pełnej dobra i piękna.

Kotinowi towarzyszyć będzie skrzypaczka Katarzyna Pusowska. Koncert online w czwartek 18 lutego o godz. 18. Do obejrzenia w sieci – na profilu biblioteki - facebook.com/biblioteka.norwida.

CZYTAJ TAKŻE: Każdy znał inną Osiecką. Ja ze swoją Osiecką miałam taki siostrzany układ

CZYTAJ TAKŻE: Zaskakujące odkrycie w remontowanej willi. Wiekowy piec z panoramą parku Piastowskiego

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem