Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 3,9 tys. nowo wykrytych zakażeń koronawirusem. Najwięcej pozytywnych wyników testów odebrano w woj. mazowieckim (699), pomorskim (545) i podkarpackim (363).

Niespodziewanie wysoko w tym zestawieniu znalazło się Lubuskie z 204 potwierdzonymi zakażeniami. Aż 62 z nich pochodzą z Gorzowa, a kolejne 24 z otaczającego go powiatu. Dla Zielonej Góry te liczby wyniosły odpowiednio 38 i 10. Dwa inne największe ogniska to obecnie powiaty strzelecko-drezdenecki (16 przypadków minionej doby) i nowosolski (15 przypadków). Szczęśliwie w regionie nie odnotowano zgonów. Liczba przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa wyniosła 853.

Najlepsza sytuacja jest w Opolskiem, na Podlasiu i w Świętokrzyskiem, gdzie stwierdzono kolejno 52, 79 i 85 nowych zakażeń.  

W całym kraju zmarło 17 osób chorych na COVID-19. Resort zdrowia podaje, że 14 z nich zmagało się z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii w Polsce zdiagnozowano już blisko 1 643 000 zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 42 tys. ludzi.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Tylko 2 tys. pacjentów w szpitalach tymczasowych. Gdzie najwięcej i najmniej?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.