Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mamy pierwszy kwartał nowego roku, a to czas rozliczania się z podatków. W niektóre dni w głównym budynku urzędu miasta tworzą się ogromne kolejki do kas. Tak było w ubiegły piątek, co przeraziło urzędników.

- Apelujemy, by z uwagi na pandemię koronawirusa dokonywanie wpłat w kasie urzędu ograniczyć do niezbędnego minimum - informują pracownicy urzędu miasta. 

Kasy urzędu są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-14. Wiele spraw można jednak załatwić zdalnie. Tak jest choćby z opłaceniem podatku od nieruchomości - należność uregulować można z domu przez internet. A mieszkańcy sołectw pieniądze zostawić mogą u sołtysa.

- Należności można wpłacać również w każdej placówce PKO BP na terenie miasta. Co ważne, bez prowizji i dodatkowych opłat - przypominają urzędnicy.

Na koniec zwracają uwagę, że gdy kwota podatku nie przekracza 100 zł, jest on płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty, a więc do 15 marca. - Natomiast w sytuacji otrzymania decyzji po tym terminie płatności należy dokonać w ciągu 14 dni od dnia odbioru decyzji - informuje urząd miasta.

CZYTAJ TAKŻE: Miasto zamieni się działkami z deweloperem. Oprócz radnych prezydenta niemal nikt nie chciał podnieść za tym ręki

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.