Takie góry śmieci sprzątamy przy ul. Morwowej przy "Zielonej Strzale" średnio dwa, trzy razy w roku. Mieszkańcy urządzili sobie tu nielegalne wysypisko śmieci - pisze Mieczysław Bonisławski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chciałbym zabrać głos  sprawie zachowania mieszkańców bloków i wieżowców z ulicy 1 Maja, Studzianki, Szarych Szeregów i Powstańców Warszawy.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Po raz kolejny nasi sąsiedzi z bloków wyrzucili góry śmieci (gabaryty) z tyłu krzaków okalających trasę rowerową „Zielona Strzała”, nasze zabytkowe tory Kolejki Szprotawskiej, wagon i semafor przy ul. Morwowej. Takie góry śmieci sprzątamy stąd średnio dwa, trzy razy w roku. Mamy wprawdzie nagrania z kamer tego, jak mieszkańcy z bloków podchodzą ze śmieciami i tutaj je wrzucają, ale na razie nie chcemy ich publikować. Prosimy tylko o zaprzestanie podrzucania nam śmieci, zaprzestanie zaśmiecania miasta.

Zielona Góra, wyrzucane śmieci przy trasie rowerowej Złota Strzała, luty 2021 r.
Zielona Góra, wyrzucane śmieci przy trasie rowerowej Złota Strzała, luty 2021 r.  Fot. Mieczysław Bonisławski

 To naprawdę nie może tak być, że nasi sąsiedzi potworzyli wspólnoty, polikwidowali pod swoimi blokami parkingi, a teraz nie tylko rozjeżdżają swoimi samochodami wąską, ślepą, piaszczystą, nieprzystosowaną do takiego wzmożonego ruchu  uliczkę Morwową, ale jeszcze urządzili sobie tu nielegalne wysypisko śmieci.

* Mieczysław J. Bonisławski

Prezes zielonogórskiego Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej

CZYTAJ TAKŻE: Wielka wycinka przy ul. Wypoczynek. Nowy właściciel zniszczył przedwojenną magnolię, chce wyburzyć dom

CZYTAJ TAKŻE: Podchody wokół złotego biznesu śmieciowego. Dlaczego tylko jedna spalarnia odpadów w Lubuskiem?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Publikowac nagrania, i scigac sprawcow! inaczej nic sie zmieni
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  W cywilizowanych państwach takie rzeczy się nie zdarzają.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zapraszam także do lasu w okolicach Przylepu np. przedłużenie ul. Czereśniowej. Regularnie ktoś wrzuca wycięte krzewy, drzewa itp. Przypominam porzekadło: nie tam jest czysto gdzie się sprząta, czysto jest tam, gdzie się nie śmieci. Weźmy sobie wszyscy to do serca.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0