Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rzecz działa się we wtorek w zeszłym tygodniu, ale policja dopiero teraz udostępniła nagrania, które zarejestrowały kamera umieszczona w radiowozie i działający przy moście monitoring. Na filmie skok samochodu do rzeki widać w pełnej krasie...

Tamtego dnia wieczorem policjanci z Sulęcina postanowili zatrzymać do kontroli osobową mazdę CX5 na niemieckich tablicach. Kierowca jednak zaczął uciekać. Na trasę ucieczki wybrał remontowany i z tego powodu wyłączony most na Warcie w Świerkocinie.

– Uciekinier nie opanował auta, z impetem przebił bariery i wpadł do Warty. Auto utonęło, ale mężczyzna zdołał się z niego wydostać. Jego wola związana z przedłużeniem wolności była na tyle silna, że po dopłynięciu do brzegu zdecydował się jeszcze na ucieczkę pieszo – relacjonuje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

30-letni paser kradzionych samochodów uciekał przed policją nieczynnym, bo remontowanym mostem w Skwierzynie. Zaliczył spektakularny 'skok' do rzeki30-letni paser kradzionych samochodów uciekał przed policją nieczynnym, bo remontowanym mostem w Skwierzynie. Zaliczył spektakularny 'skok' do rzeki lubuska policja

Piesza ucieczka się nie powiodła, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W wypadku nie odniósł żadnych obrażeń. 

– Powód, dla którego uciekał, był zgody z podejrzeniami policjantów. Mazda kilka dni wcześniej została skradziona w Niemczech – wyjaśnia Maludy.

30-letni mieszkaniec woj. pomorskiego usłyszy zarzuty paserstwa i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE: Blamaż w policji w Gorzowie, był jeszcze jeden policjant kryminalista. Znaleźli przy nim paczkę amfetaminy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.