To nie koniec figli, jakie płata nam marcowa pogoda. W nocy w Lubuskiem temperatury spadną poniżej zera. Jednocześnie panuje duża wilgotność, najprawdopodobniej wystąpią oblodzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzeń na drogach i chodnikach ocenia na 80 proc. Synoptycy wydali alert pierwszego stopnia dla całego województwa lubuskiego.

- Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około dwóch stopni poniżej zera, temperatura minimalna przy gruncie - około minus trzech stopni - informuje IMGW.

W piątek znów będzie chłodno i deszczowo (może znów spaść śnieg), temperatury w województwie nie przekroczą 2-3 stopni na plusie. Jeszcze większe ochłodzenie przyniesie sobota i poprzedzająca ją noc, kiedy termometry pokazać mogą nawet minus sześć stopni.

Cieplej zrobi się dopiero po weekendzie. W następnym tygodniu w dzień powinno być już po 6-7 stopni na plusie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co to za koszmarny zwrot "sześć stopni na plusie". Apeluję do Redakcji o wyeliminowanie tego typu sformułowań. Przecież kilka wierszy powyżej jest ładna i poprawna forma "poniżej zera"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0