Patryk Dudek, wychowanek i lider żużlowego Falubazu Zielona Góra, jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu sportowiec dowiedział się w piątek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

28-letni Patryk Dudek test na koronawirusa miał przeprowadzony błyskawicznie, zaraz po tym jak dostrzegł u siebie objawy wskazujące na zakażenie. Zgodnie z procedurami kryzysowymi Ekstraligi Żużlowej został odizolowany oraz zgłoszony do klubowego komisarza i koordynatora sanitarnego. W piątek otrzymał już wynik testu – pozytywny.

– Zakażenie przechodzę łagodnie, jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że szybko się z tym uporam – powiedział Patryk Dudek klubowemu portalowi Falubaz.com.

Sportowiec zaznacza, że w ostatnim czasie nie miał kontaktu z kolegami z drużyny, sztabem szkoleniowym i pracownikami klubu, bo nie odbywały się treningi na torze ani sparingi.

Wojciech Domagała, prezes klubu: – Trzymamy kciuki za Patryka. Mimo że nasi zawodnicy od dawna funkcjonują w reżimie sanitarnym i przestrzegają zasad, chcemy wykluczyć potencjalne ryzyko. Dlatego w najbliższym tygodniu drużyna ponownie przejdzie testy na obecność koronawirusa, tak jak to się odbyło przed zgrupowaniem w Świnoujściu – tłumaczy.

CZYTAJ TAKŻE: Zwyciężał na torze, teraz pokonał koronawirusa. Andrzej Huszcza wyszedł ze szpitala tymczasowego

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem