Lubuscy biskupi nie reagowali na doniesienia o gwałtach i molestowaniu dzieci przez byłego proboszcza z Witnicy - potwierdzają kolejne źródła. Czym żyliśmy w tym tygodniu?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Co tym razem zasłużyło na oklaski, a co na krytykę? Tradycyjnie z "Wyborczą" przyznajemy plus i minus tygodnia.

PLUS

Strażacy i maseczki

Duże brawa należą się zielonogórskim strażakom z OSP, którzy rozdawali darmowe maseczki zielonogórzanom. A mieli ich do przekazania mieszkańcom aż 560 tys. Maseczki ochronne przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Dystrybucją zajęli się głównie strażacy. Akcję przeprowadzili bardzo sprawnie. Maseczki rozdawali na placach i pod marketami. Wykorzystali 40 samochodów, swoich i Zakładu Gospodarki Komunalnej.

ZOBACZ: Kolejki po maseczki na placach i pod sklepami. Rozdawanie szło błyskawicznie [ZDJĘCIA]

Zielona Góra, Plac Bohaterów, 23 marca 2021. Strażacy z OSP rozdają darmowe maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
Zielona Góra, Plac Bohaterów, 23 marca 2021. Strażacy z OSP rozdają darmowe maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych  Fot. Artur Łukasiewicz/ Agencja Wyborcza.pl

MINUS

Pedofilia i biskupi

Mocne oskarżenia wobec zielonogórsko-gorzowskich biskupów padły w telewizji braci Sekielskich. O brak reakcji na gwałty i molestowanie dzieci przez byłego proboszcza z Witnicy, wykładowcę i ekonoma z seminarium duchownego w Paradyżu. – Wiedzieli, nic nie zrobili – opowiadał Edward, były ksiądz. Proboszcza oskarżanego dziś przez ofiary o nadużycia seksualne Edward spotkał jako alumn w Paradyżu. – Był jak Apis, święty byk, nietykalny. Cyniczny, zarozumiały. Stworzył układ.

Kilka dni później głos zabrała diecezja. "Krzywdy dzieci powodem smutku i wstydu" – oznajmili duchowni.

ZOBACZ: Pedofilia w lubuskim Kościele. Były ksiądz u Sekielskich: Biskupi wszystko wiedzieli

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Krzywdy dzieci powodem smutku i wstydu" Bóg zapłać, Kurio
  już oceniałe(a)ś
  0
  0