Zima w tym roku wyjątkowo długo nie daje o sobie zapomnieć. W Poniedziałek Wielkanocny znowu spadł śnieg. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Przejrzeliśmy prognozy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kwiecień plecień, bo przeplata... W Wielkanoc pięknie świeciło słońce, a już kolejnego dnia nad miastem zaszły ponure chmury. Po południu spadł deszcz ze śniegiem. Prognozy zapowiadały, że tak może być, ale wciąż to trochę "szok i niedowierzanie".

Temperatura w Zielonej Górze dziś niska, około 3-4 stopni Celsjusza, ale jednak na plusie, więc śnieg długo nie poleży. Co czeka nas w kolejnych dniach?

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że przed nami co najmniej kilka mroźnych nocy, podczas których wystąpią minusowe temperatury. Nie powinny przekroczyć jednak dwóch stopni poniżej zera. 

A skoro mroźne noce, to i chłodne dni. Na "poprawę" pogody poczekamy co najmniej do najbliższego weekendu. Aż do czwartku w Zielonej Górze temperatury za dnia wyniosą - według różnych źródeł - od 3 do 6 stopni. Także na wtorek prognozy przewidują możliwe, choć niewielkie opady śniegu. Poza tym będzie deszczowo i pochmurnie.

Wiosna wróci na weekend, termometry pokażą maksymalnie do 12-13 stopni, ale nie zmienia to faktu, że od soboty lub niedzieli znów będzie padać. Niewykluczone, że taka deszczowa aura utrzyma się jeszcze przez cały kolejny tydzień. Część prognoz podaje, że deszczowe i słoneczne dni będą występować naprzemiennie.

ZOBACZ TEŻ: Polsat z interwencją na zielonogórskim cmentarzu. "Trumny pływające w kałużach i błocie"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem